PARTIZAN REMIJEM OKONČAO SEZONU: Radnički 1923 prokockao 2:0 - Nikolić i Trifunović srušili snove Kragujevčanima

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana i Radničkog 1923 odigrali su nerešeno 2:2 (0:1) u poslednjem meču Superlige Srbije.

Krenuli su gosti silovito od starta meča i praktično iz prve prilike došli do vođstva - u 4. minutu pogotkom Milutina Vidosavljevića. Nastavak susreta doneo je sijaset šansi na obe strane, ali se mreže nisu zatresle.

U drugom poluvremenu golmani obe ekipe su imali pune ruke posla, a mreža Aleksandra Jovanovića po drugi put na ovoj utakmici zatresla se u 70. minutu - Milan Aleksić je duplirao vođstvo Kragujevčana. Samo pet minuta kasnije Nemanja Nikolić je smanjio vođstvo, a rezultat je poravnao Nemanja Trifunović u 80. minutu.

Crno-beli su sezonu završili na drugom mestu na tabeli sa 78 bodova. Ostvarili su 24 pobeda, pretrpeli sedam poraza i imali šest remija.

Radnički 1923 je peti na tabeli sa 61 bodom, ima šanse za četvrto mesto na tabeli, ali će igrati u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

1 / 8 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90+5. minut - KRAJ MEČA! PARTIZAN - RADNIČKI 1923 2:2 (0:1)

90. minut - VELIKA ŠANSA ZA RADNIČKI! Jovanović odbranio neverovatan udarac! IGRAĆE SE JOŠ PET MINUTA!

80. minut - GOL! Prelep pogodak Nemanje Trifunovića za izjednačenje u Humskoj!

75. minut - GOL! Nemanja Nikolić smanjuje vođstvo gostiju!

70. minut - GOL! Milan Aleksić donosi Radničkom vođstvo od 2:0! Prošao je nekadašnji Partizanov fudbaler Kovačevića, namestio se i sa nekih 20-tak metara pogodio mrežu.

69. minut - KAKVA PRILIKA ZA PARTIZAN! Prelepa akcija crno-belih, Severina je dobio loptu na desnoj strani, bio sam pred golmanom gostiju, šutirao, ali je izborio samo korner.

63. minut - Neoprezan start Kovaćevića - oborio jeBevisa i zaradio javnu opomenu!

56. minut - RADNIČKI OPET PRETI! Vidosavljević šutira, ipak nedovoljno jako i precizano - lak zadatak za Jovanovića.

54. minut - PONIŠTEN GOL PARTIZANA: Pogađa Nemanja Nikolić, ali je bio u ofsajd poziciji pa je gol poništen.

51. minut - ŠANSA ZA RADNIČKI! Priliku je imao Milan Aleksić, ali je ponovo sjajno reagovao golman Jovanović.

Partizan, Radnički 1923

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

40. minut - Ritam igre je potpuno opao...

31. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN: Aleksa Janković pokušava sa distance, međutim Leković je na mestu.

25. minut - PRILIKA ZA KRAGUJEVČANE: Šutirao je Aleksić sa nekih 18 metara, ali Jovanović je na visini zadatka.

23. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN: Ukrao je Ovusu loptu Radničkom, krenuo ka golu, šutirao sa više od 10 metara, ali je lopta završila daleko od gola.

19. minut - DOBAR NAPAD RADNIČKOG: Udarac Bevisa sa distance, ali je izblokiran i dobio je korner.

11. minut - RADNIČKI PRETI! Opet Vidosavljević, ali lopta odlazi preko prečke.

9. minut - IZMENA KOD PARTIZANA: Gol izlazi zbog povrede, menja ga Aleksa Janković.

4. minut - GOL! Milutina Vidosavljevića dovodi goste u rano vođstvo - lopta je na levom boku stigla do Bevisa koji je pronašao Vidosavljevića koji ju je plasirao u mrežu!

3. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Goha je izbio sam ispred Lekovića, ali je golman Kragujevčana dobro reagovao i skrenuo loptu u korner.

18.05 - Meč je počeo!

SASTAVI

Partizan: Jovanović – Stojković, Filipović, Saničanin, Antić –Ovusu, Natho – Severina, Nikolić, Goh – Baždar;

Radnički 1923: Leković – Ćosić, Mitrović, Šerbečić, Pecelj – Aleksić, Ristić – Glušćević, Vidosavljević, Bevis – Ivelja.

Partizan je obezbedio drugo mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona, a kako kaže trener crno-belih, primarni cilj je ispunjen.

"U prvom delu sezone jesmo beležili pobede, ali nismo igrali kako smo želeli. Više puta smo dobili na karakter, preokretima ili golovima u poslednjim trenucima mečeva. Nekad je to moglo da ode na drugu stranu. Prošlu sezonu smo završili četvrti, sad smo drugi, ako se tako gleda ova jeste bolja, ali valja biti objektivan. Dosta puta nismo zaslužili čitav plen. Imali smo Aleksandra Jovanovića, koji jeste zasluženo uvršten na spisak reprezentativaca, ali čim je golman naš najbolji igrač, to znači da sezona nije zadovoljavajuća", rekao je Albert Nađ.

Albert Nađ

Što se tiče Radničkog 1923 oni u ovom meču jure pobedu jer im ona donosi "viši rang" u Evropi - čeka se samo još da li će biti Liga Evrope ili Liga konferencija.

Utakmica protiv Partizana u Humskoj će odlučiti o sudbini Radničkog, a Feđa Dudić je istakao da će biti organizovan doček po povratku u Kragujevac, a bik na ražnju je već spreman.