CRVENI MANČESTER SLAVI: Junajted ŠOKIRAO Siti u meču za TROFEJ!

fa kup

Fudbaleri Mančester junajteda su šampioni FA kupa. Ekipa Erika Ten Haga je u velikom finalu savladala gradskog rivala Mančester siti rezultatom 2:1 (2:0).

"Đavoli" su došli do prednosti u 30. minutu kada je Garanćo pogodio mrežu posle velike greške Gvardiola.

Junajted je povećao prednost nakon divne akcije Fernandeša i Mainua u 39. minutu.

Imali su izabranici Ten Haga viđe od igre u prvom delu, potpuno su dominirali u prvom delu igre, a sljutilo je na veliku radost.

Gvardiola je reagovao na poluvremenu ubacio je Dokua umesto Kovačića i Akandžija umesto Akea, a ovo mu je umalo donelo poravnanje.

Upravo je Doku bio strelac za Siti u 86. minutu, ali na kraju nije bilo dovoljno snage za preokret.

Siti je potpuno dominirao u drugom delu igre, Haland je tresao prečku, prilike su imali i Martinez i Voker, ali lopta jednostavno nije htela u gol.

Posle svega viđenog, Junajted je zaslužio da slavi, a ovo je znak da dolaze bolji dani na "Old Traford".

Ovaj trofej može da znači i ostanak Erika Ten Haga u Mančesteru, jer mu se klupa ozbiljno uzdrmala zbog očajne igre u prvenstvu i najgoreg plasmana "Đavola" u istoriji Premijer lige (8. mesto).