Devet golova u La Korunji, Barsa jača za Mesija

Goleada

Lionel Mesi postigao tri pogotka za Katalonce i obezbedio pobedu od 5:4

LA KORUNJA - Fudbaleri Barselone pobedili su večeras Deportivo u La Korunji sa 5:4 (4:2) u poslednjoj utakmici subotnjeg programa osmog kola Primere i učvrstili se na liderskoj poziciji. U pravom vatrometu golova izdvojio se Lionel Mesi koji je postigao tri pogotka za Katalonce i obezbedio pobedu, uprkos tome što su zbog isključenja Havijera Maskerana gotovo celo drugo poluvreme odigrali sa igračem manje.

Valensija je pet minuta pre kraja meča sa Bilbaoom imala gol minusa, ali je u finišu meča ipak uspela da iskoristi prednost igrača više i dođe do trijumfa 3:2. Ranije danas Real Madrid je rutinski savladao Seltu sa 2:0, dok je Malaga tri minuta pre kraja došla do pobede protiv Valjadolida od 2:1.

Rezultati i strelci osmog kola Primere: Real Madrid - Selta 2:0 (Iguain 10, Ronaldo 68. penal) Malaga - Valjadolid 2:1 (Isko 36, Hoakin 87 - Manučo 8) Valensija - Bilbao 3:2 (Soldado 26. penal, Tino Kosta 88, Valdez 90 - Aduriz 19, 30) Deportivo - Barselona 4:5 (Pici 26. penal, 47, Aleks 37, Alba 79. autogol - Alba 3, Teljo 8, Mesi 18, 43, 77). Sutra: Hetafe - Levante, Espanjol - Rajo Valjekano, Granada - Saragosa, Osasuna - Betis, Sosijedad - Atletiko Madrid. Ponedeljak: Sevilja - Majorka.

Tabela: Barselona 22, Atletiko Madrid 19 (-1), Malaga 17, Real Madrid 14....

szólj hozzá: Deportivo vs Barcelona 3:5 Messi

szólj hozzá: Deportivo vs Barcelona 0:3 Messi