Leverkuzen šokirao Bajern u Minhenu

Bajer tri minuta pre kraja stigao do senzacionalne pobede u Minhenu

MINHEN - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su večeras u gostima ekipu Bajerna sa 2:1 u utakmici devetog kola Bundeslige i naneli prvi poraz minhenskom klubu ove sezone.

Štefan Kizling je u 42. minutu doveo Leverkuzen u vođstvo, ali je izjednačio Mario Mandžukić u 78. minutu. Ipak, gosti su se na kraju radovali, pošto je Sidni Sam tri minuta pre kraja bio precizan.

Ekipa Štutgarta nastavila je da se penje ka sredini tabele, a u ovom kolu savladala je trećeplasirani Ajntraht iz Frankfurta sa 2:1. Strelac pobedonosnog pogotka bio je Vedad Ibišević u 84. minutu.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha su posle dosta muke i preokreta došli do pobede nad domaćim Hanoverom od 3:2. Tri boda gostima doneo je Huan Arango pogotkom u 79. minutu.

Rezultati i strelci:

Štutgart - Ajntraht 2:1 (Gentner 6, Ibišević 84 - Mejer 67)

Bajern - Bajer Leverkuzen 1:2 (Mandžukić 77 - Kizling 42, Sam 87)

Hanover - Borusija Menhengladbah 2:3 (Šlaudraf 48, Diuf 53 - Domingez 70, Brauvers 77, Arango 79)

Tabela: Bajern 24, Šalke 20, Ajntraht 19, Dortmund, Leverkuzen i Menhengladbah 15, Majnc 14, itd.