NOVA BRUKA REALA: Espanjol uzeo bod na Bernabeu

Primera

Kraljevski klub nakon novog kiksa u španskom prvenstvu zaostaje za vodećom Barselonom deset bodova

MADRID - Fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno na svom stadionu sa ekipom Espanjola (2:2) u 16. kolu španske Primere.

Real je imao prednost sve do 88. minuta utakmice, kada je Urugvajac Huan Anhel Albin postigao izjednačujući gol

Real je od starta utakmice imao inicijativu, međutim, nije uspevao da pronađe put do mreže Espanjola. Nakon pola sata igre usledio je šok za domaće navijače. Verdu se sjajno snašao, prevario odbranu domaćina i savladao Ikera Kasiljasa.Madriđani su uspeli da poravnjaju rezultat do kraja poluvremena. U prvom minutu nadoknade Kristijano Ronaldo se sjajno snašao i poslao loptu u mrežu gostiju.Domaćin je odmah na startu drugog dela igre došao do preokreta. Fabio Koentrao je doneo prednost svom timu. U nastavku meča ređale su se prilike Reala kao na traci i na dva minuta do kraja utakmice usledila je kazna za propušteno. Barsa sada ima odličnu priliku da eventualnim trijumfom, u derbiju kola protiv Atletika, već u prvom delu šampionata reši pitanje prvaka Španije.

Primera, 16. kolo:NedeljaSaragosa - Levante 0:1(Garsija 19.)Valensija - Rajo Valjekano 0:1(Domingez 83.)Real Madrid - Espanjol 2:1(Garsija 31, Albin 88. - Ronaldo 45+1, Koentrao 48.)Barselona - Atletiko Madrid 21.00Subota:Hetafe - Osasuna 1:1 (Kastro 90+2 p. - Sola 84.)Majorka - Atletik Bilbao 0:1(Aduriz 11.)Granada - Real Sosijedad 0:0Sevilja - Malaga 0:2(Demikelis 49, Eliseu 70.)