NEPOBEDIVA: Barsa gazi ka tituli, pao i Atletiko

90. gol Mesija u 2012.

Katalonci pokazali da nemaju premca u španskom prvenstvu, nakon 16 odigranih kola čak 13 bodova beže Real Madridu

BARSELONA - Fudbaleri Barselone pobedili su na Nou Kampu ekipu Atletiko Madrida rezultatom 4:1 u derbiju 16. kola španske Primere.Atletiko je poveo maestralnim golom, nezaustavljivog EL Tigrea - Radamela Falkaa, nedugo zatim Adrijano je uputio bombu u mrežu Atletika za izjednačenje, a u samoj završnici poluvremena Buskets se sjajno snašao u šesnaestercu Atletika i doneo prednost Barsi. Onda je na scenu stupio fenomenalni Lionel Mesi, najpre je u 57. minutu povisio prednost na 3:1, a zatim u samom finišu utakmice svojim 90. golom u 2012. postavio konačan rezultat 4:1.Gosti su hrabro ušli u meč, imali inicijativu u uvodnih desetak minuta, međutim nisu uspeli da postignu pogodak. Barsa je u nastavku poluvremena uspostavila kontrolu na terenu, ali Madriđani su i dalje pretili iz kontranapada.Prvu veliku priliku na meču imao je najbolji strelac Atletika, Falkao. El Tigre je nakon centaršuta Koke pogodio stativu.Odbrana Madriđana je odlično funkcionisala, bez većih problema su prekidali napade Barse. Mesi je imao dva puta priliku da ugrozi gol rivala iz slobodnog udarca, ali oba puta je bio neprecizan.Nakon jedne greške Mesija na sredini terena, Falkao je sjajno istrčao kontru po levoj strani, lako prevario Busketsa i u situaciji "jedan na jedan" sa Valdesom savršeno, šmekerski je potkopao loptu i prebacio golmana Barselone za veliko slavlje gostujućih navijača.

Barselona praktično bez prave prilike dolazi do izjednačenja. U 35. minutu Adrijano je sa desne strane ivice kaznenog prostora uputio "bombu" ka golu Madriđana, lopta je išla u gornji desni ugao, pogodila prečku i odbila se u mrežu za 1:1.Fudbaleri Atletika bili su u evidentnom šoku nakon brzog izjednačenja Barse, što su Katalonci iskoristili i nakon velike gužve u kaznenom prostoru, golom Busketsa, došli do preokreta.

U drugom delu meča na terenu je postojao samo jedan tim - Barselona. Čuvali su loptu, lako dolazili do gola protivnika i u 57. minutu nakon izuzetno preciznog udarca Mesija, došli do 3:1.Nakon gola Barse tempo meča je znatno opao. Atletiko nije uspevao da ugrozi gol domaćina, dok je Barsa rutinski privodila utakmicu kraju. Kada su svi na stadionu pomislili da će se ovim rezultatom okončati meč usledio je neverovatan kiks Godina, koji se poigravao u svom šesnaestercu. Mesi je vrebao i kaznio grešku fudbalera Atletika i tako svojim 90 golom u godini stavio tačku na ovaj derbi.