PUKLI: Vučica pojela milaneze

Derbi pripao Rimljanima

Roma je u Rimu pobedila Milan s 4:2

BEOGRAD - Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Milan sa 4:2 (3:0) u poslednjoj utakmici 18. kola italijanske Serije A. Roma je nakon poraza u prethodnom kolu od Kjeva, uspela da lako trijumfuje na svom terenu protiv Milana, koji je nakon četiri uzastopne pobede poražen. Roma je do prvog gola na utakmici došla u 13. minutu, a strelac je bio Nikolas Burdiso. Prednost je udvostručio Pablo Osvaldo u 23, dok je na 3:0 povisio Erik Lamela u 30. Lamel se ponovo upisao u listu strelaca golom u 61. minutu. Milan je do prvog gola došao u 87. minutu iz jedanaesterca, a strelac je bio Đampaolo Pacini, dok je trideset sekundi nakon gola iz penala, Bojan Krkić postavio konačan rezultat. Roma nakon 18. kola zauzima 6. mesto u ligi sa 32 boda, četiri manje od drugoplasiranog Lacija, odnosno 12 manje od lidera Juventusa. Milan je ostao na sedmom mestu na tabeli sa 27 bodova.