Poraz Atletika iz Madrida, trijumf Malage

Primera

Atletiko Madrid večerašnjim porazom znatno je umanjio šanse da sustigne Barselonu u šampionskoj trci

BILBAO - Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili us večeras na svom stadionu Atletiko Madrid sa 3:0, dok je Malaga kao gost slavila protiv Majorke sa 3:2 u utakmicama 21. kola španske Primere.

Atletiko Madrid večerašnjim porazom znatno je umanjio šanse da sustigne Barselonu u šampionskoj trci. Bilbao je do prvog gola došao u 50. minutu, a strelac je bio Mikel San Hose, dok je prednost udvostručio Markel Suseta u 77. Konačan rezultat postavio je Oskar de Markos u 84. minutu.

Malaga je teže od očekivanog slavila na Majorci, ali je ipak nakon tri kola bez pobede zabeležila trijumf. Havijer Saviola doveo je gosti do prednosti u 10. minutu, a prednost je udvostručio Isko u 16. Viktor Kasadesus smanjio je prednost u 26. minutu, dok je Naćo Monreal povisio na 3:1.

Konačan rezultat postavio je Đovani Dos Santos u 71. minutu. Na čelu tabele nalazi se Barselona sa 58 bodova, dok je Atletiko drugi sa 47, dok Real Madrid ima 43, osam više od četvrte Malage.