DAO GA: Tores golom spasao Čelsi

Liga Evrope

Londonski tim savladao Steauu iako je primio gol, a Španac je pored gola promašio penal

Fudbaleri Čelsija, Njukasla, Fenerbahčea, Lacija i Benfike obezbedili su prolaz u četvrtfinale Lige Evrope u polsednjim mečevima osmine finala

Čelsi, je bez Baneta Ivanovića izvojevao je tešku pobedu protiv Steaue i sprečio senzaciju.

Huan Mata je u 35. krunisao je odličnu akciju domaćina za 1:0 i izjednačenje ukupnog rezultata, ali sve se zakompolkovalo u završnici prvog poluvremena kada je Kirikes bio najspretniji pred golom Čelsija i iz gužve posle kornera izjednačio na 1:1.

"Plavci" su u drugom poluvremenu zaigrali znatno bolje i rezultat su bili golovi Džona Terija u 58 i Fernanda Toresa u 71.Španac je kasnije promašio penal, ali je golom pokazao zašto trenrer Rafael Benitez čeka da proradi

Njukasl je golom Papisa Sisea u trećem minutu nadoknade savladao Anži 1:0 (prvi meč 0:0).

Posle pobede u Češkoj 1:0, Fenerbahče je remizirao sa Viktorijom Plzenj 1:1, a Lacio je dobio Štutgart kod kuće 3:1 i ukupnim rezultatom 5:1 ide dalje. Nakon trijumfa na svom terenu 1:0, Benfika je savladala Bordo i u Francuskoj (3:2).

Liga Evrope, osmina finala:

Rubin – Levante 2:0 (0:0)

Rondon 100, Djadjun 112

Zenit – Bazel 1:0 (0:2)Vitsel 30

Inter – Totenhem 4:1 (0:3)Kasano 20, Palasio 52, Galas 75 (ag), Adebajor 96, Alvares 110

Fenerbahče – Plzenj 1:1 (1:0) Udžan 45 - Darida 60

Bordo – Benfika 2:3 (0:1) Dijabate 74, Žardel 90 (ag) - Žardel 30, Kardoso 75, 90+1

Njukasl – Anži 1:0 (0:0)Sise 90+3

Lacio – Štutgart 3:1 (2:0)Kozak 6, 8, 87 - Hajnal 62

Čelsi – Steaua 3:1 (0:1)Mata 33, Teri 58, Tores 71 - Kirikeš 45