SMEŠNE OPTUŽBE TURAKA: Mažić je Mađar?!

Turci optužuju našeg sudiju da je bio naklonjen komšijama pošto je iz Vrbasa, u kom ima i dosta Mađara

Dokle ide mašta?Koliko publika i mediji mogu biti ostrašćeni i subjektivni u procenama sudijskih odluka, najbolje pokazuje utakmica Turska - Mađarska u Istanbulu, završena iznenađujućim remijem 1:1. Meč je sudio srpski arbitar Miodrag Mažić, koji je, prema mišljenju domaćina, bio naklonjen Mađarima.Kako pišu pojedini turski listovi, FIFA je napravila krupnu grešku kad je odlučila da meč poveri Mažiću, jer kao stanovnik grada Vrbasa, u kojem žive i stanovnici mađarskog porekla, nije mogao da bude objektivan. Stoga je, po mišljenju Turaka, Mažić namerno propustio priliku da igrača gostiju Bodea isključi zbog lakta podignutog u jednom skoku. Isti fudbaler je i postigao izjednačujući gol, a pre šuta je loptu, kako su Turci videli, uštopovao desnom rukom.Na kraju, Mažiću se stavlja na dušu i to što je, umesto najavljena četiri minuta sudijske nadoknade, meč produžen za „svega“ tri minuta i 17 sekundi, što zajedno sa ostalim „nekorektnostima“ zaslužuje odluku FIFA komisije za takmičenje o poništenju rezultata i odigravanju druge utakmice.