Sjajni Di Natale doneo pobedu Udinezeu

SERIJA A

Dvostruki strelac za crno-bele bio je Antonio Di Natale, koji je mrežu pogađao u 20. i 25. minutu

Fudbaleri Palerma pobedili su danas u Đenovi Sampdoriju sa 3:1, u utakmici 31. kola italijanskog prvenstva i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Palermo je poveo u 35. minutu golom Stiva fon Berngena, a osam minuta kasnije izjednačio je Đani Munari. Na početku drugog dela, u 50. minutu Palermo je poveo preko Slovenca Josipa Iličića, a konačan rezultat postavio je Santjago Garsija u 56. minutu.

Palermo je pretposlednji na tabeli sa 27 bodova, koliko ima i Sijena koja se ne nalazi u opasnoj zoni. Sampdorija je u sredini tabele, na 13. mestu sa 36 bodova.

Fudbaleri Udinezea pobedili su na Friuliju Kjevo sa 3:1. Dvostruki strelac za crno-bele bio je Antonio Di Natale, koji je mrežu pogađao u 20. i 25. minutu, a gol za domaće postigao je i Mehdi Bentaija. Jedini pogodak za ekipu iz Verone postigao je Pol Pap u 35. minutu.

Udineze zauzima deveto mesto na tabeli sa 45 bodova, dok je Kjevo na 15. mestu sa 35 bodova.

Bodove su podelili Fiorentina i Milan 2:2, Katanija i Kaljari 0:0 i Sijena i Parma 0:0.

Večeras igraju Inter - Atalanta i Napoli - Đenova, dok je sutra uveče na programu rimski derbi između Rome i Lacija.