Leverkuzen sigurnim korakom ka Ligi šampiona

Bundesliga

LEVERKUZEN - Fudbaleri Bajera iz Leveruzena pobedili su danas u gostima ekipu Nirnberga sa 2:0 u meču 32. kola Bundeslige i učvrstili se na trećem mestu na tabeli koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.

"Aspirindžije" iz Leverkuzena, dva kola pre kraja, imaju šest bodova više četvrtoplasiranog Šalkea.

Strelci za Bajer, kojem je to bila 17. prvenstvena pobeda, bili su Toprak i Kisling.

U derbiju začelja Verder i Hofenhajm su u Bremenu odigrali nerešeno 2:2. Ekipa Verdera je propustila odličnu priliku da napravi veliki korak u borbi za opstanak, pošto je vodila sa 2:0 golovima Arona Hanta i Kevina de Bruina.

Ipak, u poslednjih pet minuta utakmice dva gola za Hofenhajm postigao je Sven Šiplok.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski igrao je za Verder do 82. minuta, kada ga je zamenio Šmic.

Važnu pobedu u borbi za plasman u Ligu Evrope zabeležio je Ajntraht, koji je u Frankfurtu savladao Fortunu iz Dizeldorfa sa 3:1.