ČUDO NA VEMBLIJU: Vigan oteo Sitiju FA kup!

Iznenađenje

Jedini gol na meču postigao je Votson u 90. minutu

LONDON - Fudbaleri Vigana osvojili su engleski FA kup, pošto su danas u finalu na Vembliju savladali Mančester siti s 1:0.Jedini gol na utakmici postigao je Ben Votson u 90. minutu. Fudbaleri Sitija bili su favoriti uoči ovog meča, ali to nisu pokazali na terenu. "Građani" su bili bolji rival u prvom poluvremenu i imali nekoliko prilika za postizanje gola, ali su Tevez, Silva i Aguero bili neprecizni.Vigan je zaigrao angažovanije u drugom poluvremenu, a do pobede su stigli u 90. minutu. Jedini gol na utakmici pao je posle kornera, a Votson je bio precizan za najveći uspeh u istoriji Vigana. Za Siti je ceo meč odigrao Matija Nastasić, dok je Aleksandar Kolarov bio na klupi za rezerve. Siti je meč završio sa igračem manje, pošto je Zabaleta isključen u 84. minutu.

Vigan se trenutno nalazi na 18. mestu na tabeli Premijer lige i preti mu ispadanje, dok je Siti na drugoj poziciji.