BOLJI OD MARADONE: Mesi stigao Krespa na listi strelaca

Lov na Batistutu

Napadač Barselone trenutno sa Krespom deli drugo mesto najboljih strelaca reprezentacije svih vremena

GVATEMALA - Sa tri pogotka protiv Gvatemale Lionel Mesi probio se na deobu drugog mesta najboljih strelaca Argentine svih vremena.

Napadač Barselone je upisao 35 pogodaka, jedan više od Dijega Maradone, a isti broj pogodaka postigao je i Ernan Krespo.

Daleko ispred je Gabrijel Batistuta sa 56 pogodaka.

Argentina je slavila protiv Gvatemale sa 4:0, a Mesi je zatresao mrežu rivala u 15., 40. i 48. minutu, dok je Ernandez postigao gol za 2:0 u 36. minutu.

Mesiju je ovo bio 82. meč u dresu "Gaučosa", devet manje od Maradone, koji je odigrao 91 susret.

Mesi je međutim odigrao daleko više mečeva od Krespa koji je do kote 35 stigao na svega 64 mečeva.

Ipak, daleko ispred svih je popularni Bati-gol, koji je u dresu Argentine nastupao između 1991. i 2002. godine. Batistuta je 56 golova postigao na 78 mečeva.