Ronaldo slomio ruku dečaku posle slobodnog udarca

Suvenir od Kristijana

Ronaldo je u šestom minutu utakmice sa oko 30 metara izveo slobodan udarac, ali je lopta proletela pored gola i pogodila u ruku 11-godišnjeg Čarlija Silvervuda koji je sedeo na tribini iza gola.

BEOGRAD - Fudbaler Real Madrida Kristijano Ronaldo slomio je ručni zglob 11-godišnjem dečaku posle slobodnog udaraca koji je izveo u prijateljskoj utakmici protiv engleskog drugoligaša Bornmuta.

Real Madrid i Bornmut odigrali su u nedelju prijateljsku utakmicu u Engleskoj, a "kraljevski" klub pobedio je sa 6:0.

Britanski mediji naveli su da je, uprkos povredi, Čarli do kraja gledao utakmicu i tek tada otišao u bolnicu gde je ustanovljeno da mu je zglob slomljen na dva mesta. Operisan je i gips će morati da nosi šest nedelja.

"Bilo je veoma bolno. Rekao sam drugarima, ali nisu mogli da poveruju. Ronaldo je najskuplji fudbaler sveta - i slomio mi je ruku. Video sam da lopta ide ka meni. Prošla je pored stative i pogodila bi me u lice da se nisam zaštitio rukom. Moj otac je sedeo pored mene i izmakao se, pa me je lopta pogodila svom snagom", rekao je Čarli za list San.

Posle utakmice čelnici Bornmuta poklonili su Čarliju loptu i dres Real Madrida sa potpisom svih igrača španskog kluba. Portparol Real Madrida Huan Kamilo Andrade rekao je listu San da će klub "poslati suvenir Čarliju".

Ronaldo je bio dvostruki strelac na utakmici, jedan gol postigao je iz slobodnog udaraca, a među strelce upisali su se i Sami Kedira, Gonzalo Iguain, Anhel Di Marija i Kasemiro.