Ronaldinjo posle Lige šampiona i Mundijala osvojio i Kopa Libertadores

Het-trik

Slavni Brazilac osvajao trofeje u tri velika takmičenja

BELO HORIZONTE - Ronaldinjo Gaučo Asis Moreira ispisao je još jednu stranicu svetskog fudbala. Postao je tek treći igrač koji je osvojio svojevrsni het-trik. Posle Lige šampiona i Svetskog prvenstva Brazilac je postao i prvak Kopa Libertadores pošto je njegov Atletiko Mineiro posle penala osvojio južnoameričku verziju Lige šampiona.

Atletiko Mineiro je uspeo da nadoknadi zaostatak od 0:2 iz prvog meča protiv paragvajske Olimpije, a potom sa bele tačke osvoji vredan trofej.

Brazilski tim je poveo početkom drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu kada je Žo postigao pogodak. Tim Asunsiona je u 85. minutu ostao sa igračem manje što je Atletiko iskoristio samo dva minuta kasnije i uveo meč u produžetke. Pošto u dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka, gledaoci na stadionu u Belo Horizonteu morali su da gledaju izvođenje penala. Golman domaćih Viktor već u prvoj seriji je odbranio pokušaj Mirande, da bi u četvrtoj seriji Himenez zapečatio sudbinu svog tima pošto je pogodio prečku.