VELIKI USPEH: Srbija kao prva u polufinalu EP!

REMI SA FRANCUSKOM

Sjajnim golom Pavlovskog iz slobodnog udarca naš tim je izborio remi i prvo mesto u grupi B

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prevenstva u Litvaniji za igrače do 19 godina, sa prve pozicije u grupi B.Izabranici selektora Ljubinka Drulovića odigrali su u poslednjem kolu grupe B nerešeno sa Francuskom (1:1).

Inu je doneo prednost Francuskoj u 31. minutu meča, a konačan rezultat na utakmici postavio je Pavlovski u 77. minutu sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Srbija je tako bez izgubljenog meča zauzela prvo mesto u grupi, ispred favorizovane Francuske. Treće mesto pripalo je Turskoj koja je savladala Gruziju rezultatom 4:2.

Orlići će nakon raspleta u grupi A saznati ime protivnika u polufinalu. U poslednjem kolu od 20 sati sastaju se Portugal - Litvanija i Španija - Holandija.

Španija je trenutno prva u grupi sa šest bodova, Portugalija je druga sa tri boda, dok Holandija zauzima treće mesto sa takođe tri osvojena boda i gol razlikom minus dva.