ŠERIF NEMOĆAN: Dinamo na korak od Lige šampiona!

Hrvati sigurni

Hrvatski šampion je pobedio u Moldaviji s 3:0

TIRASPOLJ - Fudbaleri zagrebačkog Dinama izborili su baraž za plasman u Ligu šampiona.Dinamo je večeras u gostima pobedio Šerif s 3:0 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. U prvom duelu bilo je 1:0 za Dinamo.Golove u večerašnjem meču za šampiona Hrvatske postigli su Fernandes u 10, Soudani u 26. i Čop u 81.Fudbaleri Legije iz Varšave plasirali su se u baraž pošto su na svom terenu odigrali bez golova protiv Moldea. U prvom meču u Norveškoj bilo je 1:1 pa je poljski šampion na osnovu gola u gostima prošao dalje. Srpski internacionalac Miroslav Radović bio je najbolji akter meča na "Pepsi" areni. Napadač "Legionara" je zadavao dosta muka odbrani Moldea tokom svih 90 minuta. Imao je Radović dve odlične šanse na utakmici, a u nekoliko navrata je pravovremeno asistirao saigračima.Radović je u 80. minutu bio u prilici da ugrozi gol Moldea, ali je fauliran od strane Ekpoa, koji je zbog prekršaja zaradio drugi žuti karton, automatski crveni, pa je poljskom šampionu posao u finišu meča bio olakšan.Žreb baraža za plasman u LŠ biće održan 9. avgusta u Nionu.

Rezultati, 7. avgust:Hafnarfjordur - Austrija (B) 0:0 (prvi meč 0:1)Zenit - Nordsjiland 5:0 (1:0)Šerif - Dinamo (Z) 0:3 (0:1)Metalist - PAOK 1:1 (2:0)Elfsborg - Seltik 0:0 (0:1)Plzen - Nome Kalju 6:2 (4:0)Varegem - PSV 0:3 (0:2)Legija - Molde 0:0 (1:1)