POTRES U SAUDIJSKOJ ARABIJI: Mitar i Sergej ostali bez trenera!
Al Hilal prekinuo je saradnju sa iskusnim portugalskim fudbalskim stručnjakom Žoržom Žesusom.
"Upravni odbor Al Hilala postigao je dogovor sa portugalskim trenerom prve ekipe Žoržom Žesusom o raskidu ugovora između dve strane", objavio je saudijski klub na društvenim mrežama.
Ulogu trenera u ekipi za koju nastupaju srpski fudbaleri Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić privremeno će preuzeti klupska legenda Mohamed Al Šalhub.
Žesus je vodio Al Hilal od jula 2023. godine. Tim je pod njegovim vođstvo osvojio Pro ligu, King kup i Superkup, a uspeo je i da napravi rekordnu seriju od 34 vezana trijumfa.
Ipak, ove sezone aktuelni šampion ne blista na terenu. Eliminisani su u polufinalu azijske Lige šampiona, a nakon neočekivanih poraza u domaćem prvenstvu ispali su i iz trke za titulu u Saudijskoj Arabiji, pa je klub rešio da prekine saradnju sa Portugalcem, koji je javno preuzeo odgovornost za loše rezultate.
"Stvari nisu išle kako sam planirao, a kada rezultat izostane, uvek se traži žrtva. Ja sam taj koji snosi odgovornost. Ja gradim tim, postavljam taktiku i donosim odluke, ja sam odgovoran kao trener", rekao je Žesus.
Kurir sport