Slušaj vest

Srpski napadač Luka Jović zvanično je postao novi fudbaler AEK-a iz Atine. Doskorašnji as Milana imao je ovog leta unosne ponude iz Meksika, Saudijske Arabije, bio je u pregovorima i sa španskim Ovijedom, ali je na kraju odlučio da karijeru nastavi u Grčkoj.

Potpisao je dvogodišnji ugovor koji će mu doneti zaradu od ukupno šest miliona evra.

Luka Jović Foto: Italy Photo Press / Zuma Press / Profimedia, Fabrizio Andrea Bertani / imago sportfotodienst / Profimedia, /IPA / Sipa Press / Profimedia

U razgovoru za "Kosmote TV" trener atinskog kluba Marko Nikolić otkrio je da je Zvezda u poslenji čas pokušala da se umeša u priču i "ukrade" Jovića.

"Bilo je mnogo drugih klubova koji su želeli Luku Jovića, uključujući i Crvenu zvezdu, koja je pokušala da promeni stvari u poslednjem trenutku. Moram to da kažem. Takođe, moram da istaknem da je Luka pokazao snažan karakter. Od trenutka kada je dao svoju reč, do kraja ju je održao", kaže Nikolić i dodaje:

"Luka je moj zemljak, a klub je napravio veliki posao time što je doveo igrača sa veoma dobrom karijerom iza sebe. Želim da se zahvalim svima koji su bili uključeni u ovaj transfer. Radili su sa entuzijazmom i velikom brzinom".

Kurir sport

Luka Jović drugi gol protiv Intera Izvor: Arena Sport