BRILJANTNI ŽIVKOVIĆ: Partizan ugasio Slobodu u Užicu

Noćna pobeda

Fudbaleri Partizana savladali Slobodu u prvom meču koji je u Užicu igran pod reflektorina
1 / 5

UŽICE - Fudbaleri Partizana pobedili su u Užicu ekipu Slobode sa 2:1 u derbi utakmici petog kola Superlige Srbije.Crno-belima je to prvi trijumf na renoviranom stadionu u Užicu, pošto su prošle sezone tamo remizirali, a pretprošle doživeli poraz.Ovaj meč ostaće upamćen i po tome što je prvi u istoriji koji je odigran pod svetlošću reflektora u Užicu."Motor" Partizana i bio je mladi Andrija Živković koji je u 48. minutu postigao vodeći gol za Partizan. Prednost gostiju duplirao je Nemanja Kojić u 81. minutu, posle asistencije Miloša Jojića.

Samo dva minuta kasnije Stevan Pilipović je iskoristio istrčavanje Vladimira Stojkovića i ispucanu loptu sa 40-ak metara poslao u praznu mrežu. Iako je ovaj pogodak doprineo da završnica meča bude uzbudljivija, mreže se više nisu tresle, a šampion Srbije u Beograd je poneo sva tri boda.

Tekstualni prenos

90+ 3 minut - Tijago postiže gol za Slobodu, ali je on poništen zbog ofsajda

84. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL 1.2 - Pilipović je sa 40 metara lobovao Stojkovića. Stojković je boksovao loptu posle ataka domaćina, a odbitak "iz prve" sa preko 35 metara u mrežu poslao Pilipović.

82. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL 0:2 - Kojić. Bajić je nesigurno intervenisao, Jojić odlično pronašao Kojića, koji se nameštao i preciznim udarcem zatresao mrežu.

70 minut - Kakvu je šansu promašio Kojić. Dobio je dubinsku loptu, proturio kroz noge vasiliću, ostao sam i onda je desnom spoljnom prebacio gol.

69 minut - Topovski udarac Vasilića, Stojković brani krajnjim naporom.

49. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL 0:1 Andrija Živković. Sjajan prodor Jojića po levoj strani, još bolji centaršut po zemlji, Andrija Živković na pravom mestu na drugoj stativi, lako je plasirao loptu u nebranjenu mrežu

46. minut - Meč je nastavljen

Drugo poluvreme

45+1 Kraj poluvremena

30. minut - Posle centaršuta Ninkovića iz slobodnog udarca desno iskosa, Stanković je sa pet metara glavom šutirao, ali pravo u golmana Rankovića, koji je dobro intervenisao i spasio svoj gol. U nastavku akcije Volkov je pokušao glavom, ali prebacio gol.

20. minut - Polušansa za Slobodu, ali je opasnost otklonio Stojković, koji pre Okuna stigao do lopte

15. minut - Gosti dugim loptama pokušavaju da pronađu brzonogog Fofanu.

10. minut - Za sada nema ozbiljnijih prilika.

1. minut - Utakmica je počela

SLOBODA: Ranković, Vasilić, Lovrić, Bajić, Gojković, Knežević, Pejović, Purić, Pilipović, Okuno, Tijago. Trener: Ljubiša Stamenković.

PARTIZAN: Stojković, M. Živković, Volkov, Obradović, Stanković, Đemba-Đemba, Gulan, A. Živković, Ninković,Jojić, Fofana. Trener: Vuk Rašović.

SUPERLIGA – 5. kolo:

Javor – Čukarički 0:2 (0:0)S. Srnić 51, Stojiljković 64/

Rad – Radnički 1923 1:0 (1:0)

Pavlović 19

OFK Beograd – Radnički Niš 2:1 (2:0)Damjanović 25pen, Živković 35ag – Stojanović 50pen

Vojvodina – Novi Pazar 2:1 (2:0)Alivodić 16, Škuletić 33 – Arsenijevć 86pen

Jagodina – Spartak 2:0 (1:0)Pešić 14, 52

Napredak – Voždovac 1:1 (1:0)Gavrić 41 – Đilas 90+2

Sloboda – Partizan 1:2 (0:0)Pilipović 84 - Živković 49, Kojić 82

Nedelja:19.00: Crvena zvezda – Donji Srem