Slušaj vest

Kaličanin je treći golman koji je sa Banovog brda otišao u MLS ligu. Pre njega to su učinili Đorđe Petrović i Novak Mićović. Petrović je potpisao ugovor sa Nju Ingland revolušnom, odakle je otišao u engleski Čelsi, u međuvremenu je bio na pozajmici u francuskom Strazburu, a potom je postao član premijerligaša Bornmuta. Mićović je trenutno prvi golman Los Anđeles Galaksija.

„Došao sam pre osam godina u Čukarički, na poziv Momira Milete, bili smo tada pioniri. Pre toga sam proveo godinu dana u OFK Beogradu, a na Banovom brdu sam prošao sve mlađe selekcije kluba, može se reći da sam dete Čukaričkog. Sećam se svog debija za prvi tim, u maju 2024. godine, kad je Crvena zvezda slavila titulu prvaka, nekoliko nas mlađim je dobilo šansu, među njima sam bio i ja. Nije bio tako pozitivan rezultat, ali to iskustvo mi je mnogo značilo u nastavku karijere„, kazao je Kaličanin, koji je želeo da istakne trenera golmana u Čukaričkom, Olivera Kovačevića:

„Imamo sjajan odnos već sedam-osam godina, od kad sam došao na Banovo brdo. Oliver ima velike zasluge za karijere Petrovića i Mićovića, stasali su u ozbiljne golmane i odlične ljude. Čast je bila raditi u prethodnim godinama sa Kovačevićem„.

Lazar Kaličanin i Vladan Čarapić Foto: Kurir Sport

Kaličanin se dok je čekao vizu za SAD često čuo i sa nekadašnjim kolegama na golu Čukaričkog, Đorđem Petrovićem i Novakom Mićovićem.

„Razgovarao sam sa obojicom golmana sa kojima sam delio svlačionicu u Čukaričkom, a koji su potom igrali u MLS ligi. Dali su mi savete, napomenuli šta me tamo čeka, a moj cilj je da se što pre priviknem na novu sredinu i da tamo nastavim karijeru. Potrudiću se da se dokažem kao što su to učinili Petrović i Mićović, ali korak po korak, moje je da pružam maksimum u svakom trenutku„.

Uz trojicu pomenutih golmana, iz Čukaričkog je put SAD otišlo još nekoliko igrača. Prvi koji je nosio dres belo-crnih, a završio je „preko Bare“ bio je legendarni Predrag Preki Radosavljević, koji je kasnije zaigrao i za reprezentaciju SAD na Mondijalu u ovoj zemlji 1998. godine, a bio je član nekoliko ekipa iz Premijer lige Engleske.

U MLS ligi su igrali Luka Stojanović, koji je bio član Čikago fajera, dok su Nikola Petković i Andrej Subotić sa Banovog brda otišli u Šarlot, sa tim da je Petković trenutno na pozajmici u Sijetlu.

Atmosfera pred meč Genk - Čukarički Izvor: Kurir