RUŠENJE TRADICIJE: Baloteli promašio penal, Napoli slavio u Milanu

Srerija A

Napolitanci posle 27 godina slavili u gostima kod "rosonera"

Fudbaleri Napolija pobedili su posle 27 godina kao gosti Milan sa 2:1 (1:0) u poslednjem meču 4. kola Serije A.Napoli je već u šestom minutu došao u vođstvo preko Britosa, a prednost gostiju duplirao je Gonzalo Iguain u 54. minutu.

Najinteresantniji detalj uz golove, desio se po isteku sata igre kada je Pepe Reina postao prvi golman koji je uspeo da odbrani penal Mariju Baloteliju." Super Mario" zabeležio je 21 uzastopni pogodak sa bele tačke igrajući za Inter, Mančester siti, Milan i Italiju, ali je u konačno naišao na nekoga ko je bio bolji.

Golman Napolija, pri vođstvu svog tima od 2:0 na milanskom "San Siru", u 63. minutu utakmice, pročitao je nameru hladnokrvnog Balotelija, bacio se u svoju desnu stranu i rukom šmekerski zaustavio dobar, ali ne dovoljno jak udarac najboljeg napadača Milana, koji se do kraja meča ipak upisao u strelce.

Nedelja

Sasuolo – Inter 0:7 (Palasio 7, Tajder 23, Pućino 33ag, Alvarez 53, Milito 64,83, Kambijaso 75.)

Atalanta – Fiorentina 0:2 (M. Fernandez 41, Rosi 69)

Bolonja – Torino 1:2 (Natali 29 – D’Ambrosio 2, Ćerći 45+1 p)

Katanija – Parma 0:0

Juventus – Verona 2:1 (Tevez 40, Ljorente 45+3 – Kaćatore 36)

Roma – Lacio 2:0 (Balzareti 64, Ljajić 90+4) Milan – Napoli 1:2 (Baloteli 90+1 - Britos 6, Iguain 54.) Subota Kaljari – Sampdorija 2:2 (Ekdal 26, Konti 91. – Gabiadini 89, De Silestri 93) Kjevo – Udineze 2:1 (Pelisier 13, Rigoni 34. – Majkusel 1) Đenova – Livorno 0:0