ZVEZDI PRIJALA CEDEVITA: Peta pobeda crveno-belih u ABA ligi

Domaćinu pripao derbi

Ključnu prednost domaćin je ostvario u prvih pet minuta trećeg kvartala, kada su Zagrepčani postigli samo tri poena
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevitu rezultatom 73:59 (17:19, 18:13, 21:11, 17:16) u derbiju sedmog kola regionalne ABA lige i petom pobedom uhvatili priključak sa vrhom tabele, na kom je i Partizan koji ima meč manje.Demarkus Nelson i Raško Katić predvodli su Zvezdu sa po 12 poena, dok je Nolan Smit ubacio 22 poena za Cedevitu

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima, a Zvezda je posle početnog vođstva 4:0 uglavnom bila u zaostatku, od nekoliko poena. Ali posle poena Blažiča izabranici trenera Radonjića su poveli 15:13. Zagrepčani su ipak prvi deo igre košem Babića rešili u svoju korist 17:19. Crvena zvezda je zaigrala angažovanije u drugoj četvrtini, a prvih 20 minuta rešila je u svoju korist rezultatom 35:32.

Zvezda je u nastavku zaigrala mnogo bolje pre svega uz odbrani što je dalo rezultata, posebno na početku trećeg četvrtine, kada je četa trenera Radonjića imala do tada maksimalnih trinaest poena prednosti 48:35. Prosto neverovatno zvuči podatak da je Cedevita u prvih pet minuta nastavka postigla samo tri poena.

Ispostavilo se da je to bio ključni period, utakmice pune grešaka na obe strane, posle koje igračima Crvene zvezde ostaje da se spreme za petak i ključni evroligaški duel u kom dočekuju litvanski Lijetuvos Ritas.

Tekstualni prenos

Konačan rezultat 73:59

Trener Radonjić je mnogo menjao u želji da sačuva svežinu tima

Zvezda rutinski čuva prednost

Četvrta četvrtina

Domaća ekipa deluje svežije i sigurnije u odnosu na goste i za sada rutinski čuva prednost 56:43

U prvih pet minuta trećeg kvartala Zvezda je svela Cedevitu na svega tri poena i povela 48:35

Serijom 6:0 Zvezda je otvorila nastavak meča

Treća četvrtina

Na poluvremenu 35:32 za Zvezdu

Igra se brzo i sa dosta grešaka na obe strane

Nurkić kucanjem pored Marjanovića vraća prednost gostima, ali Lazić sa druge strane odgovara trojkom 31:29

Ekipe igraju u serijama, tako da je po preokretu Zvezde, Cedevita sa četiri vezana poena, smanjila na 28:27

Zvezda je u prvom delu drugog kvartala došla do igre, stegla odbranu i povela 28:23.

Druga četvrtina Posle poena Blažiča Zvezda je povela 15:13, ali je do kraja četvrtine Cedevita preokrenula i posle 10 minuta ima koš prednosti 19:17

Zvezda je dobro ušla u meč i povela s 4:0. Međutim, usledila je serija gostiju od 6:0. Cedevita je nastavila sa dobrom igrom i u sedmom minutu povela s 12:8.Prva četvrtinaTOK UTAKMICE

Radonjić zadovoljan pobedomTrener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je zadovoljan pobedom njegovog tima nad Cedevitom. "Jako sam zadovoljan što smo pobedili kvalitetnu ekipu koju poštujemo i koja će se do kraja boriti za sam vrh. Početak utakmice nije bio kakav bi trebalo da bude na domaćem terenu, ali smo već šest-sedam dana na putu i van treninga. U sali smo bili samo koliko smo mogli. Imali smo u prvom poluvremenu problema...ali smo rešili u drugom i slavili. Sada ćemo imati više vremena za pripreme", rekao je Radonjić. Trener Cedevite Jasmin Reperša rekao je Zvezda zasluženo pobedila. "Mi smo u prvom poluvremenu bili u igri iako smo katastrofalno šutirali za tri poena. Košarkaši Zvezde su u drugom poluvremenu pojačali agresivnost i napravili su nam veliki problem. To je primer kako se igra odbrana u Evroligi i mi moramo da umemo da odgovorimo na to", rekao je Repeša.