ĐETIĆI NEDORASLI ZA CRNO-BELE: Partizan nadigrao Budućnost!

Domaćinu pripao derbi ABA lige

Košarkaši Partizana su posle velike borbe u Beogradu pobedili ekipu Budućnosti s 72:65
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Budućnosti rezultatom 72:65 (16:12, 19:21, 19:22, 18:10) u meču 12. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Terens Kinsi sa 16 poena, dok je Žofri Lovernj i Dragan Milosavljević ubacili po 15. Kod gostiju, istakao se Šehović sa 15 poena, dok su Mihailović i Akindele dodali po 13.Partizan i Crvena zvezde dele prvo mesto na tabeli sa devet pobeda i tri poraza. Budućnost je šesta sa sedam pobeda i pet poraza.Partizan će u narednom kolu gostovati Cedeviti, dok će Budućnost dočekati Mega vizuru.TOK UTAKMICEIV četvrtinaPartizan je bolje ušao u poslednju četvrtinu i već u 31. minutu poveo s 59:55. Posle nekoliko promašenih napada sa obe strane u 34. minutu bilo je 59:57 za crno-bele. Usledila je serija Partizana, koji je u 37. minutu stigao do prednosti od 67:60. Budućnost je u 38. minutu smanjila na 68:65. Lovernj je na minut pre kraja pogodio za 70:65. Partizan je zadržao prednost i zasluženo je stigao do pobede od 72:65.

III četvrtinaPartizan je držao prednost do 22. minuta. Budućnost je uspela da izjednači na 35:35. Igralo se potom poen za poen, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Crno-beli su u 29. minutu poveli s 54:50. Usledila je serija gostiju od 5:0 za 54:55. Ovim rezultatom je završena treća četvrtina.II četvrtina

Partizan je početkom druge četvrtine održavao prednost od 4 poena, a gosti su u 12. minutu izjednačili na 18:18. Budućnost je u 14. minutu prvi put povela, 23:21. Usledila je potom serija Partizana za novo vođstvo od 26:23. Gosti su serijom 5:1 u 17. minutu stigli do novog vođstva, 27:28. Crno-beli su u 19. minutu napravili novu seriju za 33:30. Usledila je trojka Budućnosti za izjednačenje, 33:33. Partizan je ipak prvih 20 minuta uspeo da dobije s 35:33.I četvrtinaPartizan je bolje ušao u meč i u 4. minutu poveo s 6:0. Usledio je prvi poen za goste. Partizan je tokom prve četvrtine održavao prednost od 4 do šest poena. Crno-beli su ipak prvih 10 minuta rešili u svoju korist s 16:12. U ovom periodu u ekipi Partizana briljirao je Terens Kinsi, koji je postigao osam poena.