NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Radnički pao u Ukrajini

Poraz Kragujevčana od Himika

Himik je na svom terenu savladao Radnički s 73:68 u prvom meču grupe N faze Last 32 Evrokupa

JUŽNI - Košarkaši Radničkog poraženi su u Ukrajini od ekipe Himik Južni rezultatom 73:68 (13:14, 19:20, 21:16, 20:18) u meču prvog kola grupe N faze Last 32 Evrokupa.Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Džamal Šuler, Pol Dilejni i Rolands Freimanis, koji su postigli po 14 poena. U redovima Radničkog najbolji su bili Dušan Mlađan sa 15 poena i Marko Marinović sa 14.Alba je pobedila Strazbur s 72:70.Radnički će u narednom kolu, 15. januara gostovati Albi, dok će Strazbur igrati sa Himikom.Oba tima loše su ušla u meč, a u prvoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu. Radnički je ipak prvu četvrtinu dobio s 14:13. Radnički je na startu druge četvrtine preciznim šutem za tri poena stekao prednost od 10 poena (28:18). Međutim, usledila je serija grešaka gostiju, ali je Radničku prvo poluvreme dobio s 34:32.Na startu treće četvrtine domaći su uspeli da dođu do vođstva, ali je Radnički novom serijom ponovo došao do prednosti od 46:40. Himik je stigao do izjednačenja, a potom se igralo koš za koš. Ukrajinci su uspeli da u poslednju četvrtinu uđu s vođstvom od 53:50.U poslednjoj četvrtini Kragujevčani su jurili prednost domaćih, ali je Himik u završnici zaigrao angažovanije i stigao do zaslužene pobede od 73:68.Trener Radničkog Miroslav Nikolić bio je zadovoljan igrom svojih izabranika u Ukrajini."Naš tim je pod veoma velikim teretom. Igramo dva takmičenja, opet imamo duga putovanja i sve to utiče na igru. Ekipa nema mnogo igrača sa iskustvom u Evrokupu, ipak, pružili smo dobru partiju", rekao je Nikolić i dodao:"U najvećem delu utakmice to je davalo rezultat, ali u poslednjim minutima igrali smo dekoncentrisano i tako izgubili na kraju. Igra je bila dobra, ali je rezultat loš".

Marko Brkić ocenio je da su se on i saigrači dobro držali i da su kontrolisali igru 35 minuta.

"Međutim, u poslednjih pet minuta izgubili smo koncentraciju. Dozvolili smo protivniku da postigne nekoliko lakih poena i to nas sprečilo da pobedimo", kazao je Brkić.