ALEKSANDROV BLIZU POLUFINALA: Oldenburg poveo sa 2:1 protiv Bona

Nedostaje još jedna pobeda

Aleksandrov i njegovi saigrači su do pobede došli posle preokreta, pošto su košarkaši Telekom Bona bili bolji u prvom poluvremenu

Košarkaši Oldenburga došli su na korak od plasmana u polufinale Bundeslige, drugom pobedom nad Telekomom iz Bona za 2-1 u seriji.Oldenburg je na najbolji mogući način iskoristio prednost domaćeg terena i posle pobede sa 69:63 u prvom meču, i poraza u drugom sa 72:61, u trećem je slavio sa 72:71 posle produžetka, a jedan od junaka tog trijumfa bio je srpski košarkaš Nemanja Aleksandrov.Aleksandrov i njegovi saigrači su do pobede došli posle preokreta, pošto su košarkaši Telekom Bona bili bolji u prvom poluvremenu, posebno zahvaljujući drugom periodu koji su dobili sa 23:11. U nastavku, Oldenburg je bio bolji i u neizvesnoj završnici je izborio produžetak, koji je dobio sa 9:8.Srpski košarkaš je pružio odličnu partiju i za 17 minuta na terenu upisao 11 poena i šest skokova. Najbolji u pobedničkom timu bio je Riki Polding sa 14 poena i pet skokova za 39 minuta, dok je Dru Džojs dodao 13 poena.Na drugoj strani, najbolji je bio Rajan Bruks sa 16 poena i šest skokova, Toni Gafni je dodao 14 poena i šest skokova, dok je Džamel Meklin meč završio sa 12 poena i devet skokova.Sledeća utakmica, koja bi mogla da bude i odlučujuća u seriji igra se u Bonu u nedelju od 19.30. Ukoliko bude potrebno, domaćin majstorice biće Oldenburg sledećeg četvrtka.