ORLOVI SE DIGLI, PA PALI: Očajna poslednja četvrtina Srbiju koštala pobede

Novi poraz na SP

Srbija je poražena od Brazila 81:73 u meču 4. kola grupe A na SP
1 / 6 Foto: Fiba.com

GRANADA - Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u Granadi od selekcije Brazila 81:73 (23:16, 25:16, 12:32, 21:9) u meču 4. kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Španiji.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Miloš Teodosić sa 14 poena, dok je Miroslav Raduljica ubacio 11, a Stefan Marković 10. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Vieira sa 21 poenom, dok je Barbosa dodao 16.Naša selekcija je doživela i drugi poraz na SP, a "orlovi" će u poslednjem kolu u četvrtak od 22,00 sat igrati protiv Španije. Srbija će zauzeti četvrto mesto u grupi A, a u osmini finala igraće sa prvoplasiranom ekipom iz grupe B.Srpski košarkaši prethodno su pobedili Egipat (85:64) i Iran (83:70), a izgubili su od Francuske (74:73).Brazil ima skor od tri pobede i jedan poraz. Iran je ranije danas u grupi A pobedio Egipat 88:73.

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević rekao je da je loš početak "orlova" odlučio utakmicu.

TOK UTAKMICE

IV četvrtina

Naša selekcija je dobro počela poslednju četvrtinu, a trojkom Simonovića "orlovi" su u 32. minutu poveli 67:60. Posle serije promašaja na obe strane, Brazilci su smanjili na 67:63. Usledila je velika serija Brazila, koji u 35. minutu vodi s 70:67. Brazilci su napravili seriju od 10:0. Sudije su potom dosudile faul u napadu Raduljici, a onda Brazilci nisu iskoristili slobodna bacanja. Raduljica potom u narednom napadu nije iskoristio dva penala. Oba tima nisu iskoristila po napad. Varežao je na tri minuta pre kraja povisio prednost Brazila na 72:67. Naša selekcija je za osam minuta poslednje četvrtine postigla samo tri poena. Brazil je na dva minuta pre kraja došao do 74:68. Teodosić je na minut ipo pre kraja smanjio na 74:71. Međutim, usledila je trojka Vieire za 77:71. Brazilci su potom održavali prednost i zasluženo su stigli do pobede.III četvrtinaSrbija je početkom treće četvrtine smanjila prednost Brazila na 50:37. Naša selekcija je u 24. minutu prišla na minus 8 (52:44). Usledila je i trojka Teodosića za minus 6 (54:48) posle koje su Brazilci zatražili tajm-aut. Naša selekcija je potom imala šut za minus 4, ali je Raduljica bio neprecizan. Srbija je u 27. minutu novom serijom uspela da stigne prednost Brazila i da izjednači na 55:55. Naša selekcija je na dva minuta pre kraja treće četvrtine povela 59:55. Usledila je trojka Barbose, a onda i trojka Teodosića, 62:58. Brazilci su smanjili na 62:60, ali je Krstić sa penala povisio na 64:60. Srbija je treću četvrtinu dobila 32:12.

II četvrtinaGarsija je trojkom na startu druge četvrtine doneo prednost Brazilcima od 26:18, a onda je Đovani bio precizan sa linije penala, 28:18. Barbosa je trojkom u 13. minutu doveo Brazilce na plus 12, 31:19. Šut i dalje ne služi srpske košarkaše. Brazil je nastavio sa brzom igrom, naša ekipa nije uspevala da isprati taj ritam. Brazilci su u 16. minutu stigli na plus 14 (37:23) zbog čega je Đorđević morao da zatraži tajm-aut. U 17. minutu bilo je već 40:23 za "karioke". Brazilci su do kraja poluvremena održavali visoku prednost i prvih 20 minuta rešili u svoju korist s 48:32. Tokom prvog poluvremena bila je primetna nervoza kod srpskih igrača, a u jednom tajm-autu opsovao je i Miloš Teodosić.I četvrtina

Marković je postigao prve poene na utakmici za naš tim. Vijera je potom sa dve trojke doneo prednost Brazilu od 6:4. Usledila je serija Brazila od 6:0 za vođstvo od 12:4 u 4. minutu. Selektor Srbije Aleksandar Đorđević morao je da zatraži tajm-aut. Posle tajm-auta Brazil je prvi put na utakmici stigao do dvocifrene prednosti od 14:4. Krstić je prekinuo seriju "karioka", ali je Spliter uzvratio za 16:6 u 6. minutu. Šut nije išao "orlovima", a Brazilci su kažnjavali sve greške našeg tima. Oba tima potom nisu iskoristila po nekoliko napada, a Teodosić i Birčević su trojkama smanjili prednost Brazila na 16:12. Međutim, posle tajm-auta Brazila, "karioke" su povele 19:12 na dva minuta pre kraja prve četvrtine. Brazil je održavao prednost i prvih 10 minuta rešio u svoju korist rezultatom, 23:16.