BRAVO DEVOJKE: Srpske košarkašice posle drame u četvrtfinalu SP

Neka se pripreme Turkinje

Košarkašice Srbije pobedile su u osmini finala Mundobasketa Kubu, a naredni rival našem timu biće domaćin, Turska
1 / 8 Foto: Fiba.com

ISTANBUL - Košarkašice Srbije plasirale su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, koje se igra u Turskoj.Srbija je večeras u osmini finala u Istanbulu pobedila Kubu rezultatom 86:79 (16:23, 26:16, 18:23, 26:17). Naša selekcija igraće u četvrtfinalu protiv Turske. Ovaj meč na programu je u petak od 18,00 časova.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Ana Dabović sa 21 poenom, dok je Jelena Milovanović dodala 17. Milica Dabović je ubacila 14. Najbolja u poraženom timu bila je Cepeda sa 18 poena, dok je Amargo ubacila 17.Srbija je do pobede stigla posle velike borbe u samom finišu utakmice. Kuba je bila bolji rival u prvoj četvrtfini, ali je Srbija uspela da preokrene rezultat do poluvremena. Srbija je na poluvremenu vodila 42:39. Naša selekcija je imala prednost i na početku treće četvrtine, ali su Kubanke uspele da se vrate meč. Potom se igralo koš za koš, a Srbija je u 35. minutu povela 75:71. Naša selekcija je potom održavala vođstvo i zasluženo je stigla do pobede.

TOK UTAKMICEIV četvrtinaSrbija je trojkom Jelene Milovanović povela 63:62, ali su Kubanke uzvratile, 64:63. U 33. minutu bilo je 65:65. Igralo se potom koš za koš. Dva minuta kasnije ponovo je bilo nerešeno, 69:69. Tijana Ajduković je dovela Srbiju u vođstvo od 71:69. U 36. minutu bilo je 73:69. Naša selekcija je održavala vođstvo od četiri poena do tri minuta pre kraja meča, 75:71. Potom se igralo poen za poen. Srbija je zadržala prednost i zasluženo je stigla do pobede.III četvrtina

Srbija je dobro počela i u drugo poluvreme. Naša selekcija je u 23. minutu imala vođstvo od 48:41. Međutim, Kubanke su uspele da smanje na 48:47. Usledila je serija grešaka na obe strane, a Srbija je potom povela 52:49. Kuba je u 28. minutu izjednačila na 53:53. Potom je bilo 55:56, a onda je Čađo trojkom ponovo donela prednost Srbiji, 58:56. Kubanke su brzo izjednačile na 58:58. Kubanke su u poslednju četvrtinu ušle s vođstvom od 62:60.II četvrtinaKuba je na startu druge četvrtine održavala vođstvo od sedam poena, a naša selekcija je u 15. minutu prišla na minus dva, 27:25. Naša selekcija je imala napad za izjednačenje, ali su Srpkinje prokockale ovu šansu. Kuba je potom povisila na 29:25.Usledila je serija Srbije od 7:1 za vođstvo od 32:30. Kuba je izjednačila na 32:32, ali je Milica Dabović trojkom povisila na 35:32. Kuba je na 90 sekundi pre kraja prvog poluvremena izjednačila na 36:36. Srbija je ipak na poluvreme otišla s vođstvom od 42:39.

I četvrtinaU prva dva minuta igralo se koš za koš, 4:4. Srbija je u trećem minutu povela sa 8:4. Međutim, naše košarkašice su počele da greške, a Kuba je to iskoristila u 6. minutu bilo je 12:12. Kubanke su minut kasnije trojkom došle do prvog vođstva na utakmici, 15:12. Usledila je velika serija Kubanki, 21:12. Čađo je trojkom smanjila na 21:16, ali su Kubanke prvih 10 minuta rešile u svoju korist, 23:16.