icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Adria media

(VIDEO) BRILJANTNA ZVEZDA: Crveno - beli u grotlu Arene demolirali Valensiju

Evroliga

Košarka
Zvezda je odigrala briljantnih 40. minuta, a Valensija je povela samo na startu meča sa 8:6
1 / 3

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Valensiju (76:63) u "Kombank areni"  u trećem kolu grupe D Evrolige.

Zvezda je odigrala briljantnih 40. minuta, a Valensija je povela samo na startu meča sa 8:6. Tim trenera Dejana Radonjića igrao je agresivnu odbranu, a napad su još u prvoj deonici razigrali Mitrović, Vilijams i Blažič. Na poluvremenu srpski evroligaš imao je 13 poena prednosti, a onda je u drugih 20. minuta potpuno demolirao tim hrvatskog trenera Velimira Perasovića, koji je u poslednjih 10. minuta značajno smanjio razliku.

Zvezdu su do pobede predvodili Boban Marjanović sa 16 poena i devet skokova i Markus Vilijams, koji je ubacio 14 poena uz osam asistencija. Jaka Blažič dodao je 13 poena, Nikola Kalinić 12, a Luka Mitrović 10 poena. U ekipi Valensije najefikasniji je bio Dvajt Bajks sa 14 poena, Pau Ribas dodao je 13, a Sem van Rosom 12 poena. Bojan Dubljević dodao je 10, a Vladimir Lučić jedan poen.

Posle tri odigrana kola Crvena zvezda ima dve pobede, a Valensija je bez trijumfa.

Tok utakmice

Košarkaši Valensije i Crvene zvezde izašli su na zagrevanje nešto pre 18 časova i tada su se čuli sporadični zvižduci na račun bivšeg kapitena Partizana, Vladimira Lučića, koji se oporavio od serije povreda zbog kojih nije igrao ni letos za Srbiju i koji će, po svemu sudeći, nastupiti za ekipu Velimira Perasovića.
Međutim, kada se dvorana napunila i kada su košarkaši gostujućeg sastava izašli na "zvanično" zagrevanje, usledile su glasnije i oštrije uvrede na Lučićev račun.

Ekipe se predstavljaju, utakmica uskkoro počinje. Petorke su na terenu, a u dvorani je i rukometna reprezentacija Srbije.

Prva četvrtina

Prvi koš na utakmici postigao je Boban Marjanović, koji je zakucao loptu u koš Valensije. Posle bacanja Luke Mitrovića, Crvena zvezda je povela sa 4:0. Prvi problem za trenera Radonjića su dva faula Branka Lazića. U 4. minutu Valensija je posle mini serije od 6:0, povela 8:6. Posle trojke Vilijamsa i ofanzivnog skoka i  poena Luke Mitrovića  Crvena zvezda je povela sa 13:8, polovinom prvog kvartala.

Posle minuta odmora Zvezda je nastavila u dobrom ritmu, a umesto Vilijamsa i Mitrovića, poene i to šest u nizu postigao je Jaka Blažič, tako da je dva i po minuta pre kraja prve deonice bilo 19:12. Minut pre isteka prve četvrtine domaći tim je vodi 21:12 i propustio priliku da stekne dvocifrenu prednost, a na drugoj strani Lučić je pogodio jedno bacanje. Posle trojke Dubljevića, Zvezda je na isteku 10. minuta vodila 21:16.

Druga četvrtina

Druga četvrtina počela je zakucavanje Cirbesa, a u brzoj igri na obe strane Zvezda usepeva da održi prednost koja polovinom četvrtine iznosi plus 11 29:18. Zvezdina odbrana u prvih 15. minuta deluje pokretljivo i čvrsto, iako joj je Dubljević pravio mnogo problema.

Zvezda igra mudro i dva minuta pre poluvre,mena ima plus 12 - 35:23. Posle koša Kalinića Zvezda je po drugi put imala plus 13 - 39:26, što je konačan rezultat prvog poluvremena.

Treća četvrtina

Crveno-beli sjajno otvaraju drugo poluvreme, prvo pogađaju Dangubić i Marjanović, a nakon pogodaka Van Rosoma, Vilijams pogađa trojku, a potom asistira Laziću za +19 (49:30). Dubljević ne uspeva da prekine seriju domaćina, Van Rosom stiže do četvrtog faula, a Mitrović sa penala odvodi Zvezdu na 20+. Ta prednost je nastavila da raste a u 27. minutu izmosila je maksimalnih plus 25  - 62:37.

Na kraju trećeg kvartala bilo je 65:42.

Četvrta četvrtina

Valensija je velikom serijom od 12:o smanjila zaostatak za Crvenom zvedom, ali španski tim, nije uspeo da ugrozi pobedu Zvezde.  Kalinić je pogodio za dva poena i tako sprečio Špance da dođu u priliku da zaostatak u poslednjem minutu spuste na manje od 10 poena. Na kraju trijumf 76:63.

Tekstualni prenos

Crveno-beli su u prva dva kola upisali po jednu pobedu i poraz, dok Valensija ima dva poraza.

Trener Beograđana Dejan Radonjić rekao je da njegova ekipa u predstojećoj utakmici protiv španskog tima mora da igra iznad trenutnih mogućnosti, kako bi došla do prilike da pobedi.

Strateg Zvezde je kazao da Valensija ima kvalitetan tim i da na njihovu igru mora da odgovori čvrsto i da igra koncentrisano svih 40 minuta. Radonjić je dodao da je zdravstveni bilten ekipe dobar i da će se Zvezda u kompletnom sastavu suprotstaviti Valensiji.

Valensija igra sa mnogo šuteva za 3 poena, mnogi će primetiti da je to prva opcija u napadu tog tima. Ređe spuštaju loptu u reket, a ne bi trebalo očekivati promene ni večeras, kada je u reketu Zvezde Boban Marjanović.

Španska ekipa, koju sa klupe predvodi hrvatski trener Velimir Perasović i koja u sastavu ima jednog srpskog Vladimira Lučića i crnogorskog reprezentativca Bojana Dubljevića, praktično hvata poslednji voz za plasman u TOP 16 fazu.

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!