(VIDEO, FOTO) NA KORAK OD TITULE: Crvena zvezda po drugi put savladala Cedevitu

Crveno-beli sa 2:0 putuju u Zagreb

Crveno-beli drugom pobedom stigli na jednu pobedu od osvajanja šampionskog prstena
1 / 7 Foto: ABA Liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su po drugi put Cedevitu u finalnoj seriji ABA lige, ovog puta rezultatom 69:65 (22:8, 18:24, 18:16, 11:17). Crveno-beli su u prvoj utakmici odbranili prednost domaćeg terena i slavili rezultatom 68:59.Treći meč na programu je u sredu u Zagrebu,

Šampion regionalne lige postaće ekipa koja prva ostvari tri pobede.

U ekipi Crvene zvezde Boban Marjanović je bio najefikasniji sa 20 poena (14 skokova, indeks 39), Luka Mitrović je postigao 19. Na suprotnoj strani Babić je bio najefikasniji sa 14 poena, 10 je postigao Ukić.

Crveno-beli su po scenariju iz prvog meča zaigrali furiozno na početku utakmice i odmah došli do ubedljive prednosti, koju su uz dosta muke do kraja susreta uspeli da sačuvaju.Ovoga puta pad koncentracije dogodio se u drugoj, a posebno u poslednjoj četvrtini, kada su gosti četiri minuta pre kraja prišli na 61:59.Izabranici Dejana Radonjića dugo nisu mogli da pronađu put do koša, domaćina su na trenutak na pristojnu prednost odveli Jaka Blažič i Markus Vilijams, međutim Zagrepčani se nisu predavali. Pokušali su preko Luke Babića ponovo da priprete (67:65), ali više od toga nisu mogli, posto je sve dileme otklonio Čarls Dženkins poenima sa linije slobodnih bacanja.Zvezda je i večeras bila bolja u skoku (41:27), a bitku je dobila pod košem gde su Boban Marjanović i kapiten Luka Mitrović nadomestili odsustvo nedovoljno oporavljenog centra Majka Cirbesa.Utakmici u Pioniru prisustvovao je i košarkaš Orlanda Nikola Vučević.Naredni meč između Cedevite i Crvene zvezde biće odigran u sredu, 29. aprila od 20.30 u zagrebačkom Domu sportova.

Zvezda je na ovoj utakmici imala podršku Nikole Vučevića, NBA asa iz Orlando Medžika.

Crvena zvezda je počela meč sa petorkom Vilijams, Blažič, Kalinić, Mitrović, Marjanović. Gosti iz Zagreba u sastavu Gordić, Ukić, Tomas, Žganec, Bilan.

Domaći tim ima problema sa povredom Majka Cirbesa i bolešću Stefana Jovića.

Serijom 7:0 Crvena zvezda je povela sa 9:4 u 5. minutu. Marjanović je postigao pet poena, Mitrović četiri u uvodnim minutama.

Raspoloženi Marjanović i Mitrović doneli su crveno-belima prednost 20:8 u 8. minutu druge finalne utakmice. Njih dvojica su postigli 18 od 20 poena svog tima.

Crveno-beli su prvu četvrtinu završili sa 14 poena viška - 22:8, čime su skoro iskopirali prvu četvrtinu u prvoj utakmici kada je po isteku deset minuta rezultat glasio 24:9. Mitrović je postigao deset poena, Marjanović osam.

Trojkom Dženkinsa Zvezda je u 12. minutu povela sa 27:11.

Međutim, Cedevita se probudila sredinom druge četvrtine. Pilepić je trojkom smanjio na 29:18, a potom su Ukić i Žganec iskombinovali devet poena u kratkom periodu za 36:27 u 18. minutu utakmice.

Zagrebčani nisu stali na tome, dodatno su iskoristili pad Crvene zvezde i sa novih pet vezanih poena stigli do 38:32 u 19. minutu.

Zvezdin problem je što Cirbes za sada nije ulazio u igru zbog povrede, pa Marjanović mora da beleži veću minutažu.

Na isteku 20 minuta Zvezda je imala prednost 40:32.

Marjanović je zabeležio 14 poena, Mitrović 10, Dženkins pet. U redovima Cedevite Žganec je postigao osam, a Babić sedam poena.

Za razliku od finiša druge četvrtine kada je delovala prilično uspavano, Zvezda je snažno otvorila treći period. Trojka Kalinića, dva poena Mitrovića naterali su trenera gostiju Repešu da u 23. minutu pri rezultatu 46:34 traži tajm-aut.

Sa četiri vezana poena Marjanovića Zvezda je u 25. minutu povela 52:36, pa je Cedevita po drugi put tražila tajm-aut.

Serijom 8:0 Zvezda je posle poena Mitrovića u 26. minutu povela sa 54:36.

Stanko Barać je sa dve vezane trojke približio Cedevitu na 12 poena zaostatka - 54:42 u 28. minutu, da bi Pilipić smanjio na 55:44.

Atak Cedevite zaustavio je Stefan Jović trojkom za 58:44.

Cedevita je preko Ramljaka postigla četiri poena i smanjila na 58:48 na kraju trećeg perioda.

Pet vezanih poena Ukića doneli su Cedeviti samo pet poena minusa u 32. minutu - 58:53. Znak da Dejan Radonjić pozove tajm-aut.

Imala je Cedevita kontru za dodatno smanjenje rezultata, ali je Dangubić odlično izblokirao Babića.

Poenima Baraća Cedevita je prišla na četiri poena, a nova greška domaćeg tima donela je kontru Cedeviti i zakucavanje Zupčića za 61:59.

Markus Vilijams je prekinuo mini-seriju gostujuće ekipe za 63:59 na četiri minuta pre kraja utakmice.

Marjanović je dva i po minuta pre kraja pogodio za 65:59. Zvezda je uspela da odbrani nekoliko napada, ali nije uspela da profitira na suprotnoj strani i napravi veću razliku.

Tomas je 1:33 pre kraja pogodio sa linije penala za 65:60.

Babić je 41 sekundu pre kraja pogodio za dva poena i smanjio na 65:62, a Radonjić je pozvao tajm-aut.

Mitrović je na 28 sekundi pre kraja posle ofanzivnog skoka pogodio za 67:62, da bi Babić dve sekunde pre kraja pogodio trojku za 67:65. Skok Mitrovića u napadu verovatno i odlučujući potez u ovoj utakmici.

Dženkins je 1.4 sekundu pre kraja sa linije slobodnih bacanja bio oba puta precizan za 69:65.