FURIOZAN START ŠAMPIONA: Korać deklasirao Kraljevo na startu domaćeg prvenstva

Beograđanke ubedljive

Najzaslužnija za ubedljiv trijumf svog tima bila je Kristina Topuzović sa 16 postignutih poena (indeks 30)

KRALJEVO - Košarkašice Radivoja Koraća na najbolji mogući način započele su odbranu šampionske titule u domaćem prvenstvu, pošto su u gostima ubedljivo savladale povratnika u elitni rang, ekipu Kraljeva, rezultatom 76:51.

Domaćin je bio ravnopravan protivnik samo u uvodnim minutima prve deonice. Na isteku četvrtog minuta rezultat je bio nerešen 8:8, a onda je usledila serija Koraća 10:0 i meč je praktično tu već bio rešen. Do kraja meča gošće su kontrolisale dešavanja na terenu i postepeno podizale prednost koja je na kraju bila više nego ubedljiva.

Najzaslužnija za ubedljiv trijumf svog tima bila je Kristina Topuzović sa 16 postignutih poena (indeks 30). Anja Spasojević je ubacila 15, a Vasović je dodala 12 poena.U poraženoj ekipi posebno se istakla Arsenićeva sa 20 postignutih poena.

Košarkašice Radivoja Koraća u narednom kolu dočekuju ekipu Bora.

Rezultati 1. kola Ženske košarkaške lige Srbije:Kraljevo - Radivoj Korać 51:76Radnički - Vojvodina 90:105Bor - Crvena zvezda 32:94Vrbas - Vršac 80:48Spartak - Student 61:53ŽKA - Šumadija 67:77