(VIDEO) ČETVRTI PORAZ: Partizan propustio priliku da u Zagrebu pobedi Cibonu

ABA liga

1 / 2 Foto: ABA Liga

Košarkaši Cibone pobedili su u Zagrebu Partizan sa 63:57 (18:15, 11:13, 14:18, 20:11), u utakmici šetog kola regionalne ABA lige.

Cibonu je do pobede predvodio Filip Krušlin sa 22 poena, a Marko Jagodić-Kuridža ubacio je devet. U ekipi Partizana istakao se Čedomir Vitkovac sa 16 poena i šest skokova, dok je povratnik kod crno-belih Danilo Anđušić dodao 11, a Andrija Milutinović imao je osam poena i 10 skokova.

Tokom većeg dela utakmice viđena je "rezultatska klackalica". Partizan je na početku poslednje deonice imao pet poena prednosti (48:43), međutim, beogradska ekipa nije uspela da zadrži vođstvo, pa je Cibona, najviše zahvaljujući Krušlinu, stigla do preokreta i druge pobede u regionalnom takmičenju.

Cibona i posle ovog trijumfa zauzima poslednje, 14. mesto, sa dve pobede i četiri poraza, dok je Partizan 11. sa istim učinkom.

"Znali smo da će ekipa Cibone na svom terenu, posle nekoliko poraza, biti jako motivisana i da će pokušati da agresivnom igrom dobro otvori meč. Iako na to nismo dobro odgovorili, uspeli smo da odigramo jedan period meča i u trećoj četvrtini preuzmemo inicijativu. Ipak, zahvaljujući nekim elementarnim greškama, dozvolili smo im da se vrate u utakmicu, što su oni iskoristili i došli do pobede", rekao je trener crno-belih Petar Božić.

Tok meča

40. minut 57:63 - Kraj meča, pobeda Cibone i četvrti poraz Partizana

40. minut 57:61 - Partizan je došao do lopte, potom pogrešio u napadu. Beriša na drugoj strani nije pogodio, ali je mavra fauliran posle skoka u napadu. Ubacio je Mavra jedan penal

39. minut 57:60 - Vitkovac je ukrao loptu pogodio uz faul, ali nije realizovao bacanje.

39. minut 55:60 - Vitkovac je izgubio loptu, a potom faulirao Dardana Berišu, koji je pogodio oba bacanja. U napadu Partizana Cvetković je napravio korake

38. minut 55:58 - Mavra je pogodio trojku za vođstvo Cibone

37. minut 53:54 - Marinkovićeva trojka, a nakon nje Krušlin je uzvratio istom merom

36. minut - 50:51 - Krušlin je pogodio četvrtu trojku i preokrenuo rezultat

32. minut 46:50 - Partizan ima dosta problema sa napadom, ne uspeva da pogodi koš

Četvrta četvrttina

30. minut 46:43 - Partizan je bolje odigrao završnidu treće četvrtine, pa u poslednji kvartal ulazi sa tri poena prednosti

28. minut 42:38 - Cvetković je zbog simuliranja dobio tehničku grešku

26. minut 42:36 - Odličnom Vitkovcu pridružio se i Milutinović, pa Partizan posle 4 trojke i polaganja Cvetkovića ima plus 6

24. minut 34:32 - Ekipe se smenjuju u vođstvu, a Cibona je kao i u prvom poluvremenu ekspresno izašla iz bonusa

21. minut 31:29 - Trojka Milutinovića za drugo vođstvo Partizanqa u Zagrebu

Treća četvrtina

20. minut 28:29 - Partizan je loše odigrao posebno u drugoj četvrtini, ali je sa 7 vezanih poena Anđušića uspeo da smanji na samo poen zaostatka

19. minut 26:29 - Anđušić sada pogađa i trojku za Partizan

18. minut 23:29 - Duga dvojka za Danila Anđušića, kojom Partizan prekida period od skoro 5 minuta bez poena iz igre

16. minut 21:27 - Partizan je opet u periodu bez poena, pa Cibona odlazi na plus 7, a nakon toga klupa domaćeg tima zbog ptotesta dobija tehničku grešku, što Cvetković kažnjava poenom sa penala

14. minut 20:23 - Aranitović pogađa prvu trojku za gostujući tim

12. minut 15:20 - Partizan za tri poena šutira 0:8

Druga četvrtina

10. minut 15:18 - Od rezultata 9:7 Partizan je postigao samo četiri poena sa linije slobodnih bacanja i dvojku Magdeskog Cibona je mini serijom došla do nove prednosti.

5. minut 9:7 - Poenima Vitkovca i Vanje Marinkovića Partizan je došao do izjednačenja a posle koša Đumića i serije 9:0 i da povede

4. minut 2:7 - Posle više od tri minuta igre Đumić postižeprve poene za Partizan

3. minut 0:5 - Cibona je bolje počela meč i posle više od dva minuta igre vodi 5:0

Prva četvrtina

Crno-beli imaju dve pobede u prethodnih pet kola ABA lige, uoči derbija dva košarkaška velikana.Partizan će u Zagrebu biti jači za povratnika Danila Anđušića, koji bi trebalo da debituje u crno-belom dresu.

Trener Partizana Petar Božić nada se da u igri njegovog tima protiv Cibone neće biti "praznog hoda".

"Cibona ima iskusnu ekipu, koja će nas dočekati sa maksimalnom motivacijom na svom terenu. Kod kuće igraju jako dobro, uprkos tome što i oni neke stvari rešavaju hodu, pre svega kada je u pitanju kompletiranje sastava", rekao je Božić.

"Sigurno je da će Cibona sada želeti da popravi utisak iz Valjeva. Mi moramo da radimo na tome da nemamo praznog hoda tokom utakmice i da sa agresivnim pristupom prikažemo dobru igru", dodao je Božić.