Zvezda vodila, pa izgubila od Vojvodine

Preokret

Crveno-beli su u prvom poluvremenu, stekli šest poena prednosti, a u nastavku su čak došli i do plus 12 (65:53). Sve su, međutim, prokockali neobjašnjivim padom koncentracije i dopustili raspoloženom rivalu da napravi preokret.

NOVI SAD - Košarkaši Vojvodine savladali su na domaćem terenu u Novom Sadu ekipu Crvene zvezde sa 87:83 (17:25, 22:20, 23:23, 25:13), u utakmici 9. kola Superlige Srbije.

Duel dva tima koji se bore za učešće u plej-ofu zasluženo je pripao domaćinu. Novosađani su bili prisebni i precizni kada je bilo najpotrebnije, pa su u uzbudljivoj završnici izborili petu prvenstvenu pobedu.

Crveno-beli su opravdali očekivanja u prvom poluvremenu, kada su stekli šest poena prednosti, a u nastavku su čak došli i do plus 12 (65:53). Sve su, međutim, prokockali neobjašnjivim padom koncentracije i dopustili raspoloženom rivalu da napravi preokret.

Vojvodina je iskoristila konfuznu i nepreciznu igru gostiju i predvođena Markovićem, Zekovićem i Miloševićem u uzbudljivoj završnici obezbedila zaslužen uspeh.

Beograđani su u novosadskom SPENS-u pretrpeli četvrti prvenstveni poraz.Najefikasniji u redovima Vojvodine bili su Marković sa 17, Zeković sa 16 i Milošević sa 14 poena, dok je u timu gostiju Subotić ubacio 18, a Čović 13 poena.

Rezultati utakmica devetog kola košarkaškog prvenstva Srbije: BKK Radnički - Radnički KG 76:88 Vojvodina - Crvena zvezda 87:83

U sredu: Mega Vizura - Radnički FMP 86:70 Odigrano 14. aprila: Partizan - Hemofarm 83:48

Tabela: 1. Partizan 7/2 2. Radnički KG 7/2 3. Crvena zvezda 5/4 4. Vojvodina 5/4 5. Radnički FMP 5/4 6. Mega Vizura 3/6 7. BKK Radnički 3/6 8. Hemofarm 1/8

Radnički iz Kragujevca, bolji od BKK Radničkog

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca pobedili su u gostima BKK Radnički sa 88:76 (24:17, 27:15, 16:29, 21:15), u devetom kolu Superlige Srbije. Kragujevčane je predvodio Boban Marjanović sa 15 poena, a sledio ga je Vladimir Vuksanović sa 13.

U timu BKK Radničkog najefikasniji je bio Aleksandar Petrović sa 22 poena, dok je Marko Boltić postigao 11. Beogradskom timu ovo je šesti poraz u sezoni, dok su Kragujevčani zabeležili sedmu pobedu.