ZVEZDA SE UDAVILA U MORAČI: Crveno-beli posle poraza od Budućnosti sve dalje od prvog mesta!

4. poraz šampiona u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz u Podgorici od ekipe Budućnosti u derbiju 15. kola regionalne ABA lige 68:54 (28:11, 10:18, 14:11, 16:14)

Bio je to četvrti poraz crveno-belih u regionalnom takmičenju ove sezone. Zvezda je tako propustila priliku da se nađe na liderskoj poziciji.

Budućnost se pobedom nad aktuelnim šampionom učvrstila na prvom mestu sa skorom 13-2, dok je Zvezda zabeležila četvrti poraz na trećoj poziciji. Lider ABA lige je već posle prve deonice stekao dvocifrenu prednost, koju je čuvao do kraja, pre svega zahvaljujući bivšem kapitenu crveno-belih Tadiji Dragićeviću.

Kasnije je ekipa Dejana Radonjića strpela da će isputiti plus 21 poena iz Beograda, gubila sa 18 razlike, ali je uspela da završi na "prihvatljivih" -14.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je upravo Dragićević sa 20 poena, Aleks Marić dodao je 16, dok je kod Crvene zvezde istakao Marko Gudurić sa 20.

Tok utakmice:

Kraj utakmice.

40. minut - Štimac pogađa uz faul

39. minut - Podgoričani jure razliku iz Beograda 66:51.

38. minut - Budućnost čuva prednost

37. minut - Gudurić postiže trojku za 63:51, 20. poen mladog košarkaša Zvezde.

36. minut - Štimac poentira za 62:48.

33. minut - Nova trojka Šehovića, Budućnost ima 18 poena prednosti, Radonjić traži tajm-aut. 60:42.

32. minut - Gudurić drži Zvezdu u životu 55:42.

31. minut - Trojka Šehovića za 55:40.

31. minut - Počinje poslednja četvrtina.

Kraj treće deonice.

30. minut - Još jedna sjajna trojka Dragićevića na isteku treće četvrtine! 52:40

30. minut - Laka realizacija Marića 49:38.

29. minut - Očajna treća četvrtina.

28. minut - Zvezda smanjuje prednost posle poena Štimca 45:36.

27. minut - Zvezda se muči u napadu, 13. izgubljena lopta Beograđana!

27. minut - Gudurić se vraća na teren!

26. minut - Gudurić zbog povrede napušta igru. Posle snažnog bloka Aleksa Marića, Gudurić se požalio na povredu.

25. minut - Zvezda se muči u napadu, bez poena iz igre u trećoj četvrtini.

24. minut - Neverovatna trojka Tadije Dragićevića za 43:29, Radonjić je zatražio tajm-aut.

23. minut - Četvrta lična greška Kvinsija Milera.

22. minut - Trojka Kuka za dvocifrenu prednost domaćina 40:29.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena, Budućnost posle prvih 20 minuta igre ima 9 poena prednosti 38:29.

20. minut - Serija domaćina, posle koša Marića Budućnost vraća dvocifrenu prednost 38:27.

19. minut - Budućnost sa linije penala vraća osetniji rezultatski plus, 36:27. Tajm-aut Radonjića.

18. minut - Dragićević posle sedam i po minuta postiže koš iz igre za domaćina 32:27.

17. minut - Budućnost i dalje bez koša iz igre u drugoj deonici.

16. minut - Gudurić je nezaustavljiv! 30:27.

15. minut - Kakva serija Zvezde, Gudurić pogađa trojku i smanjuje zaostatak na minus tri, 28:25.

14. minut - Zvezda se vraća u meč, 4 vezana poena Gudurića za 28:22.

13. minut - Jović nastavlja seriju Zvezde 28:18, Budućnost bez koša u drugoj četvrtini.

12. minut - Serija Rajana Tompsona od 5 vezanih poena, Luka Pavićević je zatražio tajm-aut 28:16.

11. minut - Zvezda očajna u napadu, 25% šut iz igre.

Kraj prve četvrtine

10. minut - Raste prednost domaćina 28:11.

9. minut - I Subotić pogađa trojku 24:11.

8. minut - Nova trojka Budućnosti za dvocivrenu prednost 21:9.

7. minut - Zvezda očajna u napadu.

6. minut - Novi nalet domaćina, posle trojke Dragićevića Budućnost vodi 18:9.

6. minut - Vilijams prekida seriju domaćina 13:9.

5. minut - Mini serija Budućnosti, poeni Seada Šehovića za +6 (13:7), Radonjić je zatražio tajm aut.

4. minut - Zvezda ispunila bonus, Budućnost i dalje bez lične greške.

2. minut - Prva trojka na meču, Kvinsi Miler za izjednačenje 7:7.

2. minut - Dva brza koša na obe strane, Lazić pa Šehović za 7:4.

1 minut - Marić uz faul poentira za prednost domaćina 3:0.

1. minut - Za samo 23 sekunde igre Stefan Jović je napravio dve lične greške.

Startne petorke: Budućnost: Suad Šehović, Sead Šehović, Omar Kuk, Tadija Dragićević, Aleks MarićCrvena zvezda: Branko Lazić, Marko Simonović, Stefan Jović, Kvinsi Miler, Maik Cirbes

Očekivano: Dvorana ispunjena do poslednjeg mesta