VIDEO KINZI PROMAŠIO POBEDU NA DEBIJU: Zvezda izgubila od Cedevite

Derbi 18. kola ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Cedevite (79:80) u "Pioniru" u utakmici 18. kola regionalne ABA lige.
1 / 6 Foto: Saša Pavlić

Crveno-beli su ispustili 11 poena prednosti u završnici, pre svega zahvaljujući maestralnoj igri Pulena, koji je duel okončao sa 24 poena i tri asistencije. Pet sekundi pre kraja faulirao ga je Stefan Jović, a jedno slobodno bacanje pri nerešenom rezultatu bilo je dovoljno. Tarens Kinsi je pokušao da iz nepovoljne pozicije poentira za pobedu, u čemu nije uspeo.

Tok meča

40. minut 79:80 - Gudurić je trojkom 22 sekunde pre kraja izjednačio, a Jović je na pola terena 5 sekundi pre kraja faulirao Pulena. Ovaj je pogodio jedno bacanje, a na drugoj strani Kinzi nije uspeo da na debiju novom timu donese trijumf.

39. minut 76:77 Pulen za tri, pa Gudurićć za tri, a seriju zatvara Bilan trojkom

38. minut 73:71 - Cedevita se poenima pre svega Pulena, koji ili pogađa ili razigrava i dovodi do poena, vraća u meč. Zvezdin napad opet stoji

34. minut 69:64 - Sa dve trojke, Cedevita dolazi na minus 5

Četvrta četvrtina

30. minut 63:52 - Dangubić je pogodio trojku za dvocifrenu razliku

29. minut 58:50 - Miler je napravio ofanzivni skok i odveo Zvezdu na do sada maksimalnih plus 8

26. minut 49:45 - Kinzi je ubacio dva poena pod faulom, pa i bacanje, deluje veoma spremno

25. minut 46:43 - Igra se poen po poen

Treća četvrtina

20. minut 37:34 - Zvezda je posle loše prve četvrtine došla do daha, povela, a onda na "zonu" gostiju 1-2-2 ponovo ušla u probleme, koji su veći, ako se zna da Cirbes ima 3 faula, a da gosti utrčavanjem u napadu stvaraju mnogo problema Radonjićevom timu

18. minut 34:31 - Zvezda ima dosta problema sa zonom Cedevite

15. minut 29:25 - Na polovini drugog kvartala Zvezda je primila samo 3 poena (Pulen) i uspela je da povede

12. minut 22:22 - Sa dve vezane trojke Simonovića, ukupno 3 na meču Zvezda je uspela da se potpuno vrati u meč i izjednači

Druga četvrtina

10. minut 16:22 - Zvezda je odigrala loše u odbrani imala samo dva faula u prvom kvartalu, a u napadu šut je pomalo zakazao.

8. minut 14:17 - Kinzi je ubacio prve poene, a nakon toga i trojka Milera

7. minut 7:15 - Kinzi je ušao u igru

6. minut 7:13 - Bilan pravi mnogo problema odbrani Zvezde. Centar Cedevite ima 4 poena, dve asistencije, ali i dva faula, koliko i Zvezdin centar Cirbes

4. minut 5:9 - Cedevita je bolje počela meč i imala prednost od 3:9

2. minut 2:0 - Simonović posle greške Bilana postiže prve poene na utakmici

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja povodom smrti sportskog novinara Duška Koraća

Tok meča

18:00 - Počinje utakmica

17:54 - Trener Cedevite Veljko Mršić je rekao:"Odlična su ekipa. Mnogo su se promenili u odnosu na prvi deo sezone kada smo igrali s njima. Respektujemo ih jako i idemo da odigramo najbolju utakmicu što možemo u ovom trenutku. Želimo da se predstavimo u dobrom svetlu u Beogradu. Poznajemo se dobro. Mnogo puta smo mi gledali njih, a i oni nas. Sada već igramo drugi put ove sezone, a još ćemo sigurno igrati minimum dva puta do kraja sezone u Evroligi".

17:45 - Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je rekao da je Cedevita pobedama u Evroligi nad Makabijem i Milanom pokazala da može dobro da igra na gostujućem terenu, ali da njegova ekipa zna šta je čeka."Ali i oni treba da znaju šta ih čeka kod nas. Oni su u krugu ekipa koje će se boriti za prvo mesto. Još ne znamo šta nam to prvo mesto donosi, ali svi želimo da budemo prvi", dodao je Radonjić.Kompletnu Radonjićevu izjavu pred današnji meč možete pročitati OVDE.

17:35 - Danas će u dresu Crvene zvezde debitovati poslednje pojačanje, nekadašnji igrač Partizana Tarens Kinzi.

17:28 - Evo kako su crveno-beli u Zagrebu slavili prvu titulu regionalnog šampiona.

17:25 - Evo i kako je Cedevita dobila poslednji njihov meč posle burne završnice.