(VIDEO) PRVI KORAK ZVEZDE KA TITULI: Crveno-beli u finišu slomili odličnu Megu!

Šampion vodi 1:0 u seriji

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu Mega Leksa rezultatom 95:88 i tako došli do prednosti 1:0 u finalnoj seriji regionalne ABA lige.

Titulu najboljeg tima u regionu osvojiće ekipa koja prva ostvari tri pobede.

Zvezda je veliki favorit za osvajanje trofeja. Crveno-beli su slavili u oba meča koja su ova dva tima odigrala u regionalnom takmičenju ove sezone.

Crveno-beli su pred svojim navijačima opravdali ulogu favorita i savladali desetkovanu ali veoma borbenu mladu ekipu Mege.

U prvoj deonici viđena je prava napadačka košarka, pa je posle deset minuta igre palo 52 poena. Ono što treba istaći, jeste sjajna igra Danila Nikolica, dok se u nastavku uključio i Rade Zagorac.Iz prve četvrtine svakako najbitniji detalj je da je Nemanja Dangubić već posle dva minuta igre, napustio teren zbog povrede desnog skočnog zgloba i otišao u svlačionicu. Silno motivisana mlada ekipa Dejana Milojevića i u drugoj četvrtini nastavila je s veoma agresivnom igrom, pa je posle tri i po minuta igre u tom periodu vodila s 31:29. Ipak, sredinom druge deonice oba tima zaigrala su čvršće u odbranama, pa je tempo meča nešto opao, da bi u finišu prvog poluvremena ekipa Dejana Radonjića serijom 6:0 došla do prednosti od 48:41. Mega je zatim preko Stefana Simića i Đorđa Simeunovića smanjila za 48:45.

Dobro su crveno-beli počeli treću četvrtinu pa su posle tri minuta igre vodili s 57:48. Usledio je tajm-aut Dejana Milojevića, posle kog je Danilo Nilokić pogodio trojku, što je bio početak dobre serije Mege, koja je uspela da stigne do preokreta, te je na kraju tog perioda vodila sa 70:68.

Poslednja deonica pripala je u potpunosti domaćinu, koji je od samog starta tog perioda bio znatno bolji rival. Odbrana Zvezde je bila na visokom nivou, a šuterski raspoloženi bili su Marko Simonović i Kvinsi Miler, koji su serijom 9:0 crveno-bele doveli do dvocifrene prednosti 83:72. Mega je na tri minuta pre kraja meča smanjila na 84:88, posle četvrte "trojke" Nikolića iz petog pokušaja i poena Nikolića s linije penala. Ipak, gosti su ostali bez snage, a utakmicu je sa sedam vezanih poena rešio Marko Gudurić.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Cirbes i Miler sa po 17 postignutih poena, a treba istaći i sjajnu partiju Marka Simonovića, koji je u drugom poluvremenu ubacio 15 poena. Kod gostiju istakao se Ivanović sa 25 poena, Simenunović je postigao 20, dok je Danilo Nikolić ubacio 18 poena.

Naredni meč na programu je u subotu od 20 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić", a titulu će osvojiti ekipa koja prva stigne do tri pobede.

Tekstualni prenos meča:

Kraj utakmice.

39. minut - 95:88 - Gudurić postiže trojku i stavlja tačku na ovaj meč.

38. minut - 92:86 - Gudurić čuva prednost Zvezde.

37. minut - 88:84 - Novi poeni Ivanovića, topi se prednost Zvezde.

36. minut - 88:82 - Četvrta trojka Danila Nikolića, Radonjić je zatražio tajm-aut.

36. minut - 88:79 - Novi poeni Ivanovića.

35. minut - 88:77 - Ivanović smanjuje zaostatak sa linije penala.

35. minut - 88:75 - Nova trojka sjajnog Simonovića. 15. poen košarkaša Zvezde u drugom poluvremenu.

34. minut - 83:72 - Tri vezane trojke Zvezde, Simonović - Simonović - Miler... Milojević je prinuđen da traži tajm-aut.

33. minut - 77:72 - Simonović postiže trojku iz velike daljine. Milojević je tražio tajm-aut.

32. minut - 74:72 - Simeunović pogađa za dva, uzvraća Miler.

31. minut - 72:70 - Simonović pogađa uz faul, ne koristi slobodno bacanje, ali Jović hvata loptu i postiže nove poene za Zvezdu.

Kraj treće četvrtine.

30. minut - 68:70 - Trojka Zagorca iz izuzetno teške pozicije za prednost Mege na kraju 3. četvrtine.

29. minut - 66:67 - Ivanović donosi prednost Megi.

26. minut - 59:59 - Ivanović pogađa za izjednačenje. Sjajan otpor Mege.

25. minut - 59:57 - Poeni Kinzija, pa sjajan prodor Zagorca.

24. minut - 57:55 - 7:0 serija Mege, Radonjić je tražio tajm-aut.

23. minut - 57:51 - Danilo Nikolić postiže treću trojku na meču.

22. minut - 57:48 - Trojka Milera, Milojević je zatražio tajm-aut.

21. minut - 53:48 - Miler je precizan za dva.

21. minut - 51:48 - Kinzi pogađa trojku, ali Simeunović odmah vraća.

Kraj prvog poluvremena.

20. minut - 48:45 - Ivanović je probao iz velike daljine u poslednjim sekundama prvog poluvremena, ali bio je neprecizan.

20. minut - 48:44 - Simeunović postiže trojku!

19. minut - 46:41 - Mitrović i Cirbes kažnjavaju greške gostiju.

17. minut - 42:39 - Simeunović pogađa za dva, uzvaraća Lazić.

17. minut - 38:37 - Lazić postiže trojku

16. minut - 35:37 - Druga trojka odličnog Danila Nikolića.

16. minut - 33:34 - Trojka Ivanovića!

16. minut - 33:31 - Dobra odbrana Zvezde i novo atraktivno kucanje Milera.

15. minut - 31:31 - Sjajan prodor Stefana Jovića.

14. minut - 29:31 - Simić postiže nove poene

14. minut - Nekoliko promašaja na obe strane.

12. minut - Kontra Mege, Simić postiže prve poene.

12. minut - Štimac postiže prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini.

11. minut - Zagorac donosi izjednačenje svom timu.

Kraj prve četvrtine.

10. minut - 27:25 - Novi poeni Ivanovića i Mega prilazi na -2.

10. minut - 27:23 - Ivanović postiže prvu prve poene iz igre i smanjuje prednost.

8. minut - 24:17 - Sjajno zakucavanje Kvinsija Milera.

7. minut - 22:17 - Novi poeni Zagorca.

7. minut - 22:15 - Zagorac pogađa iz teške pozicije.

6. minut - 21:13 - Najveća prednost za Zvezdu na meču. Sedmi poen Cirbesa.

5. minut - 18:11 - Novi poeni Jovića, Milojević je zatražio tajm-aut.

5. minut - 16:11 - Trojka Danila Nikolića, istom merom uzvraća Jović.

5. minut - 13:8 - Sedam vezanih poena Branka Lazića.

4. minut - 11:8 - Branko Lazić pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje.

3. minut - 8:8 - Nikolić sa dva vezana koša prekida seriju Zvezde i Mega dolazi do izjednačenja.

2. minut - 8:4 - Serija Zvezde 6:0

2. minut - Dangubić se požalio na povredu, zamenio ga je Lazić.

1. minut - 2:2 - Janković donosi prednost Megi, međutim, Dangubić uzvraća na drugoj strani.