(VIDEO) CRNO-BELI UVELIČALI SVOJ 71. ROĐENDAN: Partizan na krilima Hečera i Grobara razbio MZT

Dominacija u Skoplju

Košarkaši Partizana lako i ubedljivo pobedili su MZT u Skoplju u utakmici drugog kola ABA lige - 93:62 (29:16, 19:9, 22:21, 23:16).

Blistao je Vilijam Hečer, a crno-beli su veliku podršku imali i s tribina, odakle su ih "grobari" sve vreme zdušno bodrili.

Tako je Partizan uveličao proslavu 71. rođendana svog Sportskog društva.

Tim trenera Aleksandra Džikića drugu pobedu u isto toliko mečeva ove sezone obezbedio je još u prvom poluvremenu. Crno-beli su od starta današnjeg meča dali gas do daske, a predvodio ih je sjajni američki plejmejker. Hečer je davao koševe, pogađao trojke, razigravao saigrače, ređao asistencije... Domaćini nisu imali rešenja za igrača, koji je još tokom priprema nagovestio da će biti najveće pojačanje beogradske ekipe.

Hečer je dao 21 poen i imao devet asistencija za samo 24 minuta u igri!

Ne samo Hečer, cela Partizanova ekipa je igrala dobro i imala sjajan šut iz igre, što se ne može reći da šut sa linije slobodnih bacanja.

Stefan Birčević dodao je 19 poena, a Vanja Marinković 16,

Crno-beli su ubacili 11 trojki iz 23 pokušaja (48 odsto).

Tejms sa 20 poena i Mesi sa 15 bili su bolji od ostalih kod domaćina.

Već u finišu prve deonice gosti su imali 27:14, na početku druge 37:16, nešto kasnije i 46:20... U nastavku su crno-beli rutinski održavali prednost čak je i uvećavali do maksimalnih "plus 38" - 90:52 u 38. minutu.

Na tribinama dvorane "Jane Sandanski" bilo je skoro 5.000 gledalaca.

Partizan je na startu ABA lige pobedio Mornar u Baru (58:57) posle ne baš ubedljive igre, ali je zato u Skoplju pokazao da može mnogo bolje. Narednu priliku da potvrdi dobru formu imaće u petak, u prvoj utakmici u dvorani "Aleksandar Nikolić", gde će gostovati Cibona.

MZT će u trećem kolu takođe igrati protiv zagrebačkog rivala, Cedevite, u pokašaju da na gostovanju načini iznenađenje i dođe do prve pobede u sezoni. Podsetimo, MZT je i u prvom kolu doživeo ubedljiv poraz, od Crvene zvezde u Beogradu.

Četvrta četvrtina - 62:93!

38. minut - 52:90 - Trojka Birčevića za plus 38!

36. minut - 48:85 - Sada je 37 poena razlike!

34. minut - 48:80 - Razlika raste...

33. minut - 48:77 - Maksimalna prednost crno-belih raste posle Lukovićevih bacanja na 29 poena.

32. minut - 48:75 - Trojkom Marinkovića Partizan dolazi do "plus 27".

Treća četvrtina - 46:70:

30. minut - 44:70 - Andrić izjednačava najveće vođstvo Partizana - plus 26!

27. minut - 39:62 - I Marinković ubacuje trojku.

27. minut - 38:59 - Partizan rutinski održava razliku na oko 20 poena.

25. minut - 33:53 - Majstorović prekida seriju MZT-a.

24. minut - 33:51 - Nesportska i Andrića. Simonovski daje dva bacanja, a zatim, posle faula Birčevića, i Lučić daje jedan poen s penala. Serija domaćina 7:0!

22. minut - 26:51 - Nesportska lična Simonovskom, ali Partizan daje samo jedan poenm jer je Andrić pogodio samo jedno bacanje.

21. minut - 26:50 - Hečer nastavlja gde je stao - krade loptu i lako poentira. Sada je na 19 poena.

Druga četvrtina - 25:48:

20. minut - 25:48 - Simonovski daje trojku...

20. minut - 22:48 - Još dva poena Hečera. Sada na kontu ima 17!

19. minut - 22:46 - Opet trojka Hečera...

17. minut - 20:41 - Zakucavanje Birčevića!

16. minut - MZT šutira trojke 1/12, a Partizan 5/11.

14. minut - 18:37 - Konačno i domaćin daje koš - Tejms.

14. minut - 16:37 - Birčević je "vezao" četiri poena.

13. minut - 16:33 - Veličković sa linije penala prekida "post" na obe strane koji je trajao više od dva minuta.

11. minut - 16:31 - Marinković za Partizanovih "plus 15".

Prva četvrtina - 16:29 - Hečer blista! Ubacio je deset poena i imao četiri asistencije.

9. minut - 14:25 - I Veličković precizan van linije 6,75! Peta trojka crno-belih.

6. minut - 9:20 - I druga trojka Hečera, Partizanova četvrta! Amerikanac je dao osam poena.

5. minut - 9:17 - Majstorović pogađa pod faulom, a pogađa i dodatno bacanje. Hečer već ima tri asistencije.

5. minut - 9:14 - Dve uzastopne trojke Hečera!

4. minut - 5:8 - Luković lagano poentira na asistenciju Hečera.

4. minut - 5:6 - Tejms je jedini strelac za domaćina u dosadašnjem delu meča.

17:04 - Na tribinama je oko 4.737 gledalaca. "Grobari" sve vreme pevaju i bodre crno-bele.

2. minut - 3:6 - Birčević vraća trojku!

2. minut - 3:3 - Trojka Tejmsa!

2. minut - 0:3 - Luković jednom s penala, pa Hečer iz igre.

1. minut - Meč je počeo!

Partizan je u prvom kolu bio bolji od Mornara (58:57), dok je šampion Makedonije ubedljivo izgubio od Zvezde (91:69).

Trener crno-belih Aleksandar Džikić smatra da njegovom timu neće biti lako da upiše drugu pobedu u prvenstvu."MZT je u dobroj meri promenio sastav ekipe u odnosu na prošlu godinu, imaju novog trenera, početak je sezone, sigurno imamo iste probleme. Očekuje nas teška utakmica protiv ekipe koja je opasna i u reketu i sa spoljnih pozicija, sa nekoliko igrača koji sami mogu da odluče pobednika" rekao je Džikić, i dodao:

"Pokušaćemo da što bolje iskontrolišemo njihovu unutrašnju igru, naročito Lalića, i kreacije iskusnog Mesija. U odbrani su već u prvom kolu pokazali da se protiv njih mora igrati sa puno koncentracije, jer su na određene napade protivnika menjali odbranu, prelazili na zonske varijante."