ZVEZDA IZGUBILA POSLE DRAME: Uniks zaledio crveno-bele u Kazanju

Četvrti poraz srpskog šampiona u EL

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Uniksa u Kazanju u meču 6. kola Evrolige - 62:65.

Crveno-beli su vodili gotovo sve vreme, ali je domaćin u finišu napravio preokret zahvaljujući sedam vezanih poena Kita Lengforda, zaključno sa trojkom 17 sekundi pre kraja, kojima je doveo svoj tim na 63:62.

Zvezdini košarkaši nisu uspeli da u preostalom vremenu organizuju dobar napad, Čarls Dženkins je šutirao iz teške pozicije i promašio. Do kraja je Marko Banić sa linije penala postavio konačan rezultat:

65:62 (17:17, 10:15, 14:11, 24:19)

Crvenoj zvezdi je ovo četvrti poraz (uz dve pobede) u Evroligi, a treći uzastopni.

Uniks se izjednačio sa današnjim rivalom, jer je prethodno savladao samo Fenerbahče.

Srpski i regionalni šampion je kontrolisao utakmicu od početka do poslednjeg minuta, a onda se pojavio najbolji igrač Uniksa, Kit Lengford. Amerikanac nije imao zapaženu rolu do tog poslednjeg minuta, iako je do tada već bio postigao 16 poena, a meč je završio sa 23.

Zvezda je imala i deset poena prednosti tokom treće deonice, u četvrtoj devet posle trojke Marka Simonovića, ali je tim trenera Dejana Radonjića pokazao da nije izlečen od dečijih bolesti, od kojih boluje od početka sezone u Evroligi, jer je više puta dozvolio rivalima da naprave preokret.

Crveno-beli su mnogo puta tokom meča imali priliku da "slome" rivala, ali očajan šut, koji je karakterisao obe ekipe, omeo ih je u tome.

Nejt Volters je kod Crvene zvezde bio najefikasniji sa 11 poena, Ognjen Kuzmić je dodao deset poena, ali i devet skokova, Marko Simonović i Luka Mitrović su dodali po devet poena, Nemanja Dangubić osam...

Zvezdi predstoji duel u Zagrebu sa Cibonom u ABA ligi u subotu, a sledeće nedelje imaće dva evroligaška ispita: u Bambergu i u "Kombank areni" protiv Armanija.

Četvrta četvrtina - KRAJ - 65:62:

40. minut - 63:62 - Dženkins je promašio šut...

40. minut - 63:62 - Lengford je pogodio trojku! Zvezdi je ostalo 17 sekundi.

40. minut - 60:62 - I Volters je siguran sa linije penala.

40. minut - 60:60 - Lengford je pogodio dva bacanja.

38. minut - 58:60 - Lengford je precizan.

37. minut - 56:60 - Uniks je napravio 4:0, a Zvezdin trener je odmah reagovao i ponovo pozvao minut odmora.

35. minut - 49:58 - Voronovu je dosuđena nesportska lična greška - peta. Volters je pogodio jedno bacanje, a Simonović je dao trojku o tablu!

34. minut - 45:52 - Dangubić i Dženkins vraćaju Zvezdu na "plus sedam".

33. minut - 45:48 - Kakva trojka Simonovića! Sa osam metara preko ruke!

31. minut - 43:45 - Vilijams je izjednačio, a Volters je vratio Zvezdi vođstvo.

Treča četvrtina - 41:43 - ova deonica završena je rezultatom 15:11:

30. minut - 41:43 - Voronov je pogodio dva bacanja i sveo zaostatak Uniksa na samo dva poena.

29. minut - 39:43 - Gudurić je dobio tehičku grešku, a Uniks je dao jedan poen.

27. minut - 38:42 - Mini serija Uniksa 5:0 posle koje je Radonjić zatražio tajm-aut.

25. minut - 33:42 - Uniks je zapretio sa četiri vezana poena, a onda ga je Jović presekao trojkom.

23. minut - 29:39 - Kuzmić zakucava. On je najefikasniji sa deset poena.

22. minut - 27:37 - Poentirao je Mitrović za "plus deset".

21. minut - 27:35 - Drugo poluvreme počelo je trojkom Lazića za najveću Zvezdinu prednost - osam.

Druga četvrtina - 27:32:

20. minut - 27:32 - Simonović trojkom prekida mučenje.

20. minut - 27:29 - Za poslednja tri i po minuta rezultat je 2:1!

18. minut - 26:28 - Po jedan pogodak sa linije slobodnih bacanja na obe strane.

18. minut - 25:28 - Period u kome se ređaju promašaji na obe strane.

16. minut - 25:28 - Ponovo Volters.

15. minut - 25:26 - Volters i Bjelica vraćaju Zvezdi vođstvo.

14. minut - 21:22 - Dangubić trojka! Njegova druga, a Zvezdina treća.

12. minut - 17:19 - Više od minut se čekalo na prvi koš u drugoj deonici. Postigao ga je Bjelica.

Prva četvrtina - 17:17 - Mitrović i Kuzmić po 7 poena:

10. minut - 17:17 - Tačku na ovu deonicu stavio je Vilijams.

9. minut - 15:17 - Kuzmić je prekinuo seriju Uniksa, a onda je usledilo zakucavanje Mitrovića.

8. minut - 15:13 - Sad je Uniks napravio seriju 7:0 zaključno sa trojkom Džonsona.

7. minut - 12:13 - Domaćin se vraća pogocima Banića i Koloma.

6. minut - 8:13 - Kuzmić je dao koš uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje.

5. minut - 6:10 - Zvezda je u seriji 7:0. Sjajnu akciju i asistenciju Jovića krunisao je Mitrović pogotkom na "drugi obruč".

3. minut - 6:6 - Kajmakoglu s bacanja i Lengford iz igre donose prednost domaćinu, ali onda je i Dangubić pogodio trojku!

1. minut - 2:3 - Kolom je prvi pogodio na meču, a onda je usledila i prva trojka - Mitrović!

Crvena zvezda je u dosadašnjem toku takmičenja ostvarila dve pobede i tri poraza, dok ruski klub ima samo jedan trijumf uz čak četiri poraza.Crvena zvezda ovaj meč očekuje u dobrom raspoloženju posle trijumfa nad Partizanom u regionalnoj ABA ligi. Regionalni šampion i dalje je bez poraza u ovom takmičenju. Ruski klub predvodi Kit Lengford, koji je prošle nedelje doneo Uniksu pobedu protiv Fenerbahčea u Istanbulu. Uz njega, Uniks se uzda u Koloma, Parahuskog i Kajmakoglua."Očekuje nas duel protiv veoma kvalitetne ekipe, koja se dodatno pojačala dolascima Brauna i Džonsona. Odigrali su nekoliko dobrih utakmica u Evroligi, koje su gubili u neizvesnim završnicama, ali koliko vrede i mogu pokazali su pobedom nad Fenerbahčeom u Istanbulu. Predvodi ih izvanredni Lengford, koji igra u velikoj formi, ali je i ostatak tima izuzetno kvalitetan", rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić.