ZVEZDI PRIPAO TRILER U NEMAČKOJ: Crveno-beli savladali Bamberg za treću pobedu u Evroligi

Važan brejk

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Bamberg (79:78) u 7. kolu Evrolige, što je treća pobeda tima trenera Dejana Radonjića, druga na gostovanju.

Zvezdu je predvodio Milko Bjelica sa 18 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je Marko Simonović postigao 17.

U ekipi Bamberga istakao se Nikolo Meli sa 16 poena i 10 skokova, a Darijus Miler dodao je 14.

Zvezda posle sedam utakmica ima tri pobede i četiri poraza, dok Bamberg ima dva trijumfa i pet poraza.

Četvrta četvrtina

40. minut 79:78 - Kraj utakmice Zvezda se odbranila i pobedila

40. minut 79:78 - Koš Dženkinsa, Zvezda vodi i ima mali faul. Do kraja 24 sekunde

39. minut 77:76 - Zvezda vodi posle poena Bjelice

38. minut 72:74 - Trojka Milera

35. minut 66:68 - Košarkaši Zvezde su u kontranapadu promašili čak dva zivera

31. muinut 61:61 - Prva trojka Gudurića

30. minut 58:61 - Bamberg ima prednost pred poslednji kvartal

30. minut 57:58 - Dve trojke Simonovića

28. minut 47:52 - Meli i Zizis su preokrenuli, a Zvezdu u igri drži Gudurić, koji je prekinuo seriju domaćih

25. minut 43:43 - Meli je ubacio tri trojke za Nemce

23. minut 41:34 - Trojka Jovića

22. minut 38:34 - Bamberg je mini serijpom počeo drugo poluvreme

Treća četvrtina

20. minut 38:27 - Iako je loše počela utakmicu, Zvezda je agersivnihjom i bržom igrom ubedljivo dobila prvo poluvreme

20.minut 37:27 - Trojka Gudurića

17. minut 29:21 - Trojka Simonovića

15. minut 22:21 - Zvezda posle lakih poena prvi put vodi

11. minut 14:14 - Trojka Dženkinsa

Druga četvrtina

10. minut 11:14 - Posle lošeg početka Zvezda je došla daha i poenima, uspeva da uhvati priključak

7. minut 7:10 - Zvezda je nešto konkretnija, Kuzmić je precizniji i uhvaćen je priključak

4. minut 1:6 - Nemci su dve trojek počeli utakmicu, Zvezda još nije dala koš iz igre

Prva četvrtina

Nakon putešestvija koja su obuhvatala spavanje na aerordromu i odlaganje meča sa Cibonom, ekipa Dejana Radonjića igra utakmicu protiv čvrste ekipe harizmatičnog Andree Trinkijerija.Oba tima u prvi međusobni okršaj ulaze sa skorom 2-4, koji je posledica nekoliko izgubljenih utakmica u neizvesnim završnicama. Raspoloženje Nemaca je pokvarila Darušafaka (72:70), dok su crveno-beli u poslednjem minutu ispustili pobedu u Kazanju (65:62).Najveća opasnost beogradskom timu preti od Darijusa Milera, koji prosečno ubacuje 15 poena po meču, i od sjajnog asistenta Nikosa Zisisa.Zvezda je proteklih dana prošla mnogokilometara, i možda će njen glavni protivnik večeras biti umor. Ipak, i pored toga, trener Radonjić je najavio igru za pobedu i u "Brose areni"."Pokušaćemo da odigramo na najbolji mogući način, čvrsto i što bolje, bez obzira na činjenicu da je raspored zgusnut i što smo u seriji putovanja, koja bi sama po sebi bila teška i bez ovoga što nam se dogodilo u međuvremenu", rekao je strateg srpskog predstavnika.