(VIDEO) CRNO-BELI IZLEČILI EVRO RANE: Desetkovani Partizan pobedio Zadar pet sekundi pre kraja!

Domaćin se provukao 'kroz iglene uši'

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu Zadar sa 87:86 (23:20, 24:24, 18:17, 22:25), u 23. kolu Jadranske lige.

Ovo je Partizanu bila 17. pobeda, koliko ima i Cedevita, koja kasnije danas igra u gostima protiv Karpoša. Ako zagrebačka ekipa tu izgubi, crno-beli će se popeti na drugo mesto. Zadar je ostao poslednji na tabeli sa sedam pobeda.

Partizan je ponovo igrao oslabljen zbog bolesti. Ekipu nije vodio prvi trener Aleksandar Džikić, a u sastavu nije bilo Vilijema Hečera, Vanje Marinkovića i Miloša Koprivice, dok Džamont Gordon nije ulazio u igru. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Birčević sa 26 poena, dok je Uroš Luković postigao 19, a Adin Vrabac 11.Najefikasniji u Zadru bio je Boris Barać sa 27 poena.

Meč pred oko 3.000 ljudi u dvorani "Aleksandar Nikolić" bio je vrlo neizvestan i rešen je u poslednjim sekundama.Zadar je prvi poveo, ali je Partizan preokrenuo rezultat kad je počeo da pogadja i poveo. Posle toga su gosti serijom "trojki" ponovo stekli vodjstvo. Zadrani su u drugoj četvrtini pogodili prvih pet šuteva za tri poena i poveli 39:34.

Crno-beli su posle toga uspeli da stignu, predvodjeni Vrapcem i Birčevićem, i na poluvreme su otišli sa tri poena prednosti, 47:44.

Na početku drugog poluvremena, počeli su da pogadjaju i ostali igrači Zadra, koji je opet poveo, posle čega se igralo koš za koš, gde su gosti uglavnom vodili, ali ne više od tri poena. Partizan je u poslednjem minutu treće četvrtine košem Uroša Lukovića i "trojkom" Birčevića preokrenuo i poveo 65:61.

Luković je u poslednjoj četvrtini poveo Partizan do vodjstva 79:67, najvećeg do tada na meču. Zadar je posle toga uporno i polako prilazio, da bi 30 sekundi pre kraja prišao na dva poena zaostatka 85:83.

Frenk Robinson je posle toga fauliran, ali je promašio oba bacanja, što je omogućilo Maju Kovačeviću da postigne "trojku" i donese Zadru prednost od 86:85, 10,4 sekundi pre kraja. Partizan je brzo izveo napad, a Luković je pet sekundi pre kraja zakucao loptu u koš. Zadar je brzo izveo napad, ali je Kovačević promašio šut za tri poena i pobedu.

4. ČETVRTINA

40. minut 85:80 - Birčević pogađa oba slobodna bacanja

39. minut 83:78 - Uroš Luković na liniji slobodnih bacanja - pogađa oba, crno-beli održavaju prednost

38. minut 81:78 - Boris Barać potuže svoj 26. poen na meču

37. minut 79:76 - Ivan Marinković uporan ispd koša Partizana, na kraju pogađa za dva poena

36. minut 79:72 - Barać pogađa slobodna bacanja

36. minut 79:67 - Snažno zakucavanje Uroša Lukovića, prednost Partizana polako raste

35. minut 75:67 - Mihajlo Andrić postiže treću trojku!

33. minut 72:63 - Birčević pogađa petu trojku, partizan stiče najveću prednost do sada

31. minut 67:61 - Lepo 'polaganje' za Uroša Lukovića

3. ČETVRTINA

30. minut 65:61 - Birčevića pogađa trojku!

30. minut 62:61 - Uroš Luković beleži skok i pogodak, rezultatska klackalica se nastavlja

29. minut 60:61 - Barać pogađa oba slobodnh bacanja

29. minut 60:59 - Slobodna bacanja za Lukovića koji posednje promašuje, ali 'lovi' loptu i pogađa za dva poena

28. minut 57:57 - Trojka Mihajla Andrića i izjednačenje!!!

28. minut 54:57 - Prva lična greška za Birčevića i slobodna bacanja za Baraća koji pogađa oba!

27. minut 54:55 - Opet serija promašaja obe ekipe i 'polaganje' Pota za promenu rezultata

25. minut 52:51 - Red promašaja Partizana i Zadra, a onda slobodna bacanja za Pota koji pogađa oba

23. minut 50:49 - Birčević sjajan u napadu - postiže lep poen

23. minut 48:49 - Dobro kretanje Kovačevića koji postiže poen

21. minut 47:44 - Birčević pogađa samo jedno sobodno bacanje

2. ČETVRTINA

20. minut 47:44 - Robinson pogađa iz lepe kontre

19. minut 45:42 - Birčević siguran sa linije slobodnih bacanja

19. minut 43:42 - Odličan potez Majstorovića koji uspeva da postigne poen

18. minut 41:40 - Kakvo zakucavanje Vrabca, Partizan opet vodi!

17. minut 39:40 - Zadar nije iskoristio slobodna bacanja, a sa druge strane Robinson je postigao poen

16. minut 37:40 -Sjajna kontra Partizna i Birčević pogađa trojku

16. minut 34:39 - Sedma trojka Zadra!

16. minut 34:36 - Luković sa linije slobodnih bacanja precizan u oba pokušaja

15. minut 32:36 - Barać pogađa trojku!

14. minut 30:33 - Barać realizovao oba slobodna bacanja

13. minut 30:31 - Barać pruža sjajnu partiju na ovom meču, Zadar vodi

13. minut 28:23 - Luković zakucava, Partizan stiče novu prednost

12. minut 26:23 - Andrićeva trojka kao kap

11. minut 23:23 - Barać pogađa, gosti stižu do izjednačenja

1. ČETVRTINA

10. minut 23:20 - Andrić siguran sa linije slobodnih bacanja

10. minut 21:20 - Brzoje poentira!

9. minut 21:18 - Barać uzvraća trojkom!

9. minut 21:15 - Posle odlične odbrane usledila je sjajna kontra Partizna, lopta je kod Vrabac koji je asistirao Birčeviću koji pogađa trojku!

8. minut 18:15 - Vrabac opet polovično precizan sa linije slobodnih bacanja

8. minut 17:15 - Vrabac pogađa samo jedno slobodno bacanje

7. minut 16:15 - Janik Franke postiže pogodak, Zadar se probližio crno-belima

6. minut 13:11 - Domaći se odlično brane, održavaju prednost

4. minut 11:9 - Crno-beli stižu do nove prednosti, za sada jako spora igra domaćeg tima

3. minut 6:9 - Zakucavanje Majstorovića i Partizan je sve bliži zjednačenju, za sada Zadar bolji

2. minut 4:5 - Sjajno dodavanje Robinsona za Vrabca

1. minut 2:3 - Kontra Zadra i odmah - trojka!

1. minut 2:0 - 'Polaganje' Vrabca za vođstvo Partizana

Partizan se bori za drugo mesto u Jadranskoj ligi. Crno-beli trenutno zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli sa 16 pobeda i šest poraza, Budućnost je na trećem mestu sa 16 pobeda i sedam poraza uz utakmicu više, dok drugoplasirana Cedevita ima pobedu više. Zadar je poslednji na tabeli skorom od sedam pobeda i 15 poraza i bori se za opstanak u regionalnoj ligi.

Trener Partizana Aleksandar Džikić, pred meč sa Zadrom rekao je da se situacija vezana za zdravje igrača u ekipi nije promenila i da će košarkaši koji budu igrali morati da obave posao i za one odsutne.

"Poznati su učesnici plej-ofa, ali borba oko pozicija traje do poslednjeg kola. Naša situacija je svima poznata. I neće se promeniti za meč protiv Zadra... Ko god da bude u timu moraće da radi posao i za one koji ne mogu da igraju", rekao je Džikić.

Aleksandar Džikić, Foto: Saša Pavlić

Crno-beli u poslednjih desetak dana imaju problema sa sastavom zbog bolesti igrača, ali i trenera Džikića.

Utakmice su propustili Vil Hečer, Vanja Marinković i Miloš Koprivica, Džikić nije vodio ekipu, a probleme imaju i nekolicina drugih igrača.

Krilo Partizana Mihajlo Andrić je u timu uprkos zdravstvenim problemima koji ga muče još od četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća.

"Još četiri utakmice su pred nama do početka polufinala i svaka od njih može biti odlučujuća kada je u pitanju pozicija sa koje ćemo u plej-of. Borićemo se jedni za druge, za klub i za što bolji plasman na tabeli", rekao je Andrić.