PORAZ KOJI NE BOLI: Real se revanširao Zvezdi, crveno-beli na minus 30 u Madridu

Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od madridskog Reala (98:68) u meču 25. kola Evrolige.

Real je sada prvi sa 19. pobeda, dok Zvezda sa 14 pobeda i dalje ima velike šanse da se plasira u plej-of.

Utakmica u Madridu protekla je u dominaciji domaćeg tima. Real je osim u prva dva, tri minuta, sve vreme bio u vođstvu. Madriđani su u prvih dvadeset minuta delovali veoma razigrano, iako su protiv sebe imali najbolju odbranu Evrolige.

Koliko je Zvezda, koja je igrala bez povređenog Jovića bila nemoćna u prvom delu meča pokazuje podatak da je Real ubacio 63 poena uz šut za dva poena 15 od 17, uz osam trojki iz 13 pokušaja i devet od deset pogođenih slobodnih bacanja.

Nastavak meča je predstavljao pokušaj srpskog i regionalnog šampiona da smanji zaostatak za liderom i jednim od favorita Evrolige. To nije uspela, pa je "kraljevski klub" ostvario ubedljivu pobedu.

Real je ubacio 12 trojki iz 29 pokušaja, a za dva je šutirao fantastičnih 24-30. Po 12 poena ubacili su Mačiulis, Tejlor i Ajon. U sastavu crveno-belih, Simonović je postigao 13 poena, Dženkins je dodao 10, a Volters i Bjelica po 9 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 98:68 - Kraj meča

39. minut 63:92 - Mini serija Zvezde 9:0

36. minut 59:92 - Real podiže razliku

33. minut 57:86 - Treneri pokušavaju da razigraju što više igrača

30. minut 57:80 - Nešto manje efikasna četvrtina os prethodne dve

28. minut 54:76 - Pitanje pobednika odavno je rešeno

26. minut 71:50 - Real ne dozvoljava Zvezdi da se kako tako primakne

22. minut 44:63 - Još nema poena u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 44:63 - Na momente je delovalo kao da se ne igraju odbrane. Real za dva poena ima 15 od 17

17. minut 34:53 - Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić dobio je tehničku grešku zbog prigovora

16. minut 34:53 - Zvezda teško uspeva da odbrani bilo šta

14. minut 30:43 - Volters je u periodu dobre igre

12. minut 26:40 - Volters je sa penala pogodio prve poene za Zvezdu u nastavku

Druga četvrtina

10. minut 24:38 - Real ima šut 15/13 što je najbolji pokazatelj raspoloženja tima

9. minut 21:32 - Posle trojke Ljulja, Real prvi put ima dvocifrenu prednost

8. minut 19:27 - Simonović je pogodio trojku, ali je Real uzvratio sa dve i stekao najveću prednost do sada

5. minut 12:17 - Real održava blagu prednost, ali ga Zvezda prati

4. minut 10:12 - Igra se brzo na obe strane, Real je pogodio 3 trojke

1. minut 4:2 - Zakucali su Kuzmić i Dangubić

Prva četvrtina

Crveno-beli se nalaze na petom mestu na tabeli, dok je Real na drugoj poziciji.Duel u Madridu predstavljaće "obračun" drugog po efikasnosti napada u Evroligi protiv najbolje odbrane u celom takmičenju.

U prvoj utakmici ta dva tima Zvezda je u Beogradu pobedili sa 82:70 uz 20 poena Marka Simonovića.Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić naglasio je da će duel u Madridu biti posebno težak zbog izostanka Stefana Jovića."Jović još nije počeo sa treninzima i ne znam kada će. Potpuno je jasno kolika je uloga Stefana u našoj igri, ali uradićemo sve, koliko je to moguće, da nadoknadimo njegovo odsustvo. Svaki meč je prilika da se pokažemo u najboljem mogućem svetlu. Pokušaćemo to da uradimo, bez obzira na situaciju u kojoj se nalazimo i veliku snagu rivala", rekao je Radonjić. On je dodao da će glavni zadatak biti da odbranom i kontrolom ritma Crvena zvezda zaustavi napadače Reala.Trener Reala Pablo Laso rekao je pred duel da je Crvena zvezda stvorila poseban stil igre i da to crveno-bele čini "strahovitom" ekipom. "Crvena zvezda je jak tim koji je pokriven na svakoj poziciji. Ima jake igrače i to ih u odbrani čini jako čvrstim, a takođe ima dobre skakačke sposobnosti, što im pomaže da osigura njihovu igru. Stvorili su svoj stil igre i to ih čini strašnim timom", rekao je Laso.On je dodao da Andres Noćioni neće igrati na sutrašnjoj utakmici, dok Otelo Hanter i Luka Dončić imaju "malih problema", ali se nada da će biti spremni za meč.