(VIDEO) ZVEZDA IZABRALA BUDUĆNOST: Crveno-beli pobedili Podgoričane i izbegli Partizan u polufinalu

Šampion ušao u istoriju regionalne lige

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Budućnosti 82:66 (27:22, 23:23, 16:14, 16:7) u meču poslednjeg, 26. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Čarls Dženkins sa 21 poenom uz samo dva promašaja iz igre. Ognjen Kuzmić je ubacio 14, a Luka Mitrović 13. U poraženom timu najbolji je bio bivši igrač Crvene zvezde Markus Vilijams sa 14 poena.Crvena zvezda je regularni deo sezone završila na prvom mestu sa 25 pobeda i samo jednim porazom i to od ekipe Partizana. Budućnost je četvrta sa skorom 18/8.Crvena zvezda je ušla u istoriju regionalnog takmičenja, pošto je postala prvi tim koji je završio regularni deo sezone sa samo jednim porazom.

Crvena zvezda i Budućnost će igrati u polufinalu plej-ofa ABA lige, a prednost domaćeg terena imaće crveno-beli. U drugom polufinalu sastaće se Cedevita - Partizan, a Zagrepčani će imati prednost domaćeg terena. Da je večeras Budućnost slavila išla bi na noge Cedeviti, a beogradski "večiti rivali" bi se sastali u polufinalu.

Polufinalna serija igra se na dve pobede, a prvi mečevi biće odigrani u periodu od 18. do 20. marta.

TOK UTAKMICE

IV četvrtina40. minut - Kraj utakmiceCrvena zvezda je pobedila 82:66, a u polufinalu plej-ofa igraće protiv Budućnosti37. minut - Budućnost pred debaklomCrvena zvezda je nastavlja da gazi, a gosti se nalaze pred debaklom. Budućnost je u prvih sedam minuta poslednje četvrtine postigla samo dva poena34. minut - Raste prednost Crvene zvezdeCrvena zvezda stiže do 75:61. Crveno-beli briljiraju i nalaze se pred novom pobedom u ABA ligi31. minut - Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednostCrvena zvezda je ponovo zaigrala angažovanije i opet domaći imaju dvocifrenu prednost. Crvena zvezda vodi 70:59III četvrtina

30. minut - Zvezda sa plus 7 ulazi u poslednju četvrtinuCrvena zvezda je popustila u finišu treće četvrtine, a Budućnost je prišla na 66:59

26. minut - Serija Budućnosti

24. minut - Crvena zvezda ponovo ima dvocifrenu prednostCrvena zvezda ponovo na plus 13. Domaći igrači pune koš gostiju, Dženkins briljira, 60:47 22 minut - Crvena zvezda uvećala prednostCrvena zvezda na plus sedam, 54:47II četvrtina

20. minut - Kraj prvog poluvremenaCrvena zvezda posle prvih 20 minuta vodi 50:45

18. minut - Zvezda briljira, crveno-beli vode 44:32
16. minut - Zvezda ponovo pravi razliku 14. minut - Budućnost prišla na minus dva 12. minut - Samo jedan poen za dva minuta u drugoj četvrtini I četvrtina

10. minut - Zvezda posle prve četvrtine vodi 27:22Crvena zvezda posle prvih 10 minuta vodi 27:22

8. minut - Zvezda na +6, 21:15
6. minut - Zvezda vodi 4. minut - Budućnost i dalje vodi 2. minut - Gosti vode 6:5 TOK UTAKMICE