(KURIR TV) MOĆNA ZVEZDA GAZI KA EVROLIGI: Crveno-beli opet razbili Cedevitu, u Zagreb idu po titulu

Borba za prsten

Košarkaši Crvene zvezde stigli su na korak od titule u ABA ligi i plasmana u Evroligu, pošto posle dva meča finalne serije protiv Cedevite vode sa 2:0 u seriji.

1 / 16 Foto: Dado Đilas

Izabranici trenera Dejana Radonjića su posle trijumfa (81:66) drugi meč dobili rezultatom (84:73). Zvezda je sve vreme bila u vođstvu. Cedevita, koja je u trećem kvartalu ponovo ostala bez Rajana Boltrajta (opet povreda zadnje lože kao protiv Partizana), nikakko nije imala rešenje sa agresivnu odbranu Zvezde, koja je tako osvajala lopte i dolazila do lakih poena u kontranapadu. Domaći tim je uz to odlično pogađao za tri poena (Mitrović je pogodio u tri vezana napada isto toliko pokušaja), Gudurić je uz zvuk sirene na krajevima prve dve četvrtine uradio isto, a i Dangubić je početkom meča imao niz od osam poena. Sve to je značajno olakšalo posao Crvenoj zvezdi, koja je odbila napad Cedevite u poslednjem kvartalu, pa će u četvrtak od 19 časova u Zagrebu imati prvu priliku da pobedom završi finalnu seriju, odbrani titulu i izbori plasman u Evroligu.

Najefikasniji bio Čarls Dženkins sa 16 poena, Nejt Volters dodao je 14, Nemanja Dangubić 12, Gudurić 10, dok je kod gostiju Miro Bilan dao 12, ali je im veća briga od poraza obnovljena povreda Rajana Boutrajta i najverovatnije je završio finalnu seriju.

Četvrta četvrtina

40. minut 84:73 - Kraj meča

37. minut 80:66 - Trojka Voltersa

34. minut 73:61 - Serijom 11:1 Cedevita preti

30. minut 72:50 - Do kraja je ostalo 10 minuta, ali se čini da je sve gotovo

27. minut 65:46 - Posle zakucavanja Lazića, trener Cedevite traži minut odmora

25. minut 63:44 - Iako je Cedevita nastavak počela serijom 10:2, Zvezda ima ubedljivu prednost

23. minut 53:40 - Boltrajte je prvo pogodio za dva poena, a zatim i trojku sa faulom

Treća četvrtina

20. minut 57:34 - Opet trojka Gudurića uz zvuk sirene

20. minut 57:34 - Zvezda potpuno dominira

19. minut 51:31 - Zvezda kontranapadom i lakim poenima, pravi veliku prednost

17. minut 44:29 - Dženkins je vezao nekoliko poena

15. minut 39:25 - Mitrović je vezao tri trojke, Zvezda ih već ima 6

12. minut 29:21 - Trener Cedevite Poceko dobio je tehničku grešku

Druga četvrtina

10. minut 29:18 - Kakva trojka Gudurića! Sa deset metara

9. minut - 23:14 - Zvezda je od starta u vođstvu, potpuno kontroliše meč

7. minut 14:7 - Trojke na obe strane, prvo Boltrajt, pa Dangubić

5. minut 9:4 - Zvezda je ukrala čak 3 lopte i kažnjava greške protivnika

2. minut 3:0 - Dženkins je poogodio uz faul, a zatim i bacanje

Prva četvrtina

Startne petorke

Tok meča

Boltrajt se zagreva Rajan Boltrajt, koji se povrdio u prvom minutu polufinalne majstorice sa Partizanom, se zagreva u ekipi Cedevite

Beograđani posle pobede u prvom meču (81:66) žele u Zagreb sa 2:0, a gosti brejk. Meč u hali "Aleksandar Nikolić" počinje u 18.30.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić istakao je da očekuje još veću borbu u novom susretu."Ambijent je dobar, baš, baš.. Igrači i ja očekujemo još bolju atmosferu, zaslužili smo to sutra. Nisam prezadovoljan mečom, sutra nas čeka težak zadatak, drugi meč u seriji je jako opasan. Sećam se kako je bilo protiv Partizana, mislili smo da smo završili posao posle prvog duela, ali nije tako bilo", rekao je Radonjić.

Goste će i na drugoj utakmici sa klupe voditi harizmatični Đanmarko Poceko, koji je preuzeo odgovornost za poraz..

Hoće li se u Zagreb na treći meč (četvrtak 19.00) otići sa rezultatom 2:0 ili 1:1, saznaćemo večeras oko 20.30.