(VIDEO) CEDEVITA GORKA CRNO-BELIMA: Partizan doživeo šesti poraz u ABA ligi, Grobari traže ostavku od Nikolića

DERBI 11. KOLA ABA LIGE

Košarkaši Partizana završili su prvu polovinu regionalne ABA lige sa negativnim saldom od pet pobeda i šest poraza.

Crno-beli su u utakmici 11. kola poraženi na svom parketu od Cedevite sa 92:82 (24:23, 20:21, 23:18, 25:20).

Cedevita je upisala osmu pobedu.

Ovo je bio osmi poraz Partizana u poslednjih devet utakmica, računajući i Evrokup, pa su "Grobari" u finišu meča i po završetku glasno tražili ostavku trenera Miroslava Nikolića "Muto, odlazi".

Ukić je predvodio Cedevitu sa 23 poena, Musa je postigao 16, Nikols 12, a Čeri 10.

U Partizanu Vilijams-Gos je postigao 25 poena, a Miler 15.

Partizan je igrao bez Vanje Marinkovića, dok Marko Pecarski nije ulazio u igru. Kapiten Novica Veličković je prvi put ušao u igru u 31. minutu.

Partizan je bez Vanje Marinkovića, dok je neizvestan nastup Novice Veličkovića.

4. ČETVRTINA

39. minut - Nova trojka Cedevite, tačnije Ukića. Ukupno 14. trojka - 76:85

38. minut - Čeri je sa osam metara pogodio trojku - 76:82.

35. minut - Dve vezane trojke Cedevite, Markote i Krušlina, gosti vode 71:77

34. minut - Prvi poeni Novice Veličkovića na meču, Partizan stiže do izjednačenje 71:71

32. minut - Partizan vodi posle dužeg vremena - Miler je siguran za 68:67.

31. minut - Novica Veličković prvi put ulazi u igru na ovoj utakmici.

31. minut - Vilijams-Gos je otvorio poslednju četvrtinu poenima - 64:67.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ukić i Musa su vezali četiri poena za Cedevitu koja posle 30 minuta vodi sa 62:67.

29. minut - Vilijams-Gos je trojkom prekinuo mini-seriju Cedevite i smanjio na 62:63.

26. minut - Trojkom Stevanovića Partizan je poveo sa 59:58. Devet njegovih poena, a peta trojka Partizana.

23. minut - Tamo gde su gosti stali u prvom poluvremenu nastavili su i u drugom. Trojke Nikolsa i Ukića donele su Cedeviti vođstvo 50:54. Ukupno deset trojki gostujuće ekipe.

2. ČETVRTINA

Miler i Vilijams-Gos su postigli po 9 poena, Andrić 7, Stevanović 6, Tanasković 5 u ekipi Partizana. Na suprotnoj strani Nikols je ubacio 10 poena, Ukić 9, a Musa 7. Cedevita je ubacila čak 8 trojki u prvih 20 minuta.

20. minut - Nikols je postigao poslednje poene u prvom poluvremenu za nerešeno 44:44.

19. minut - Sjajno igra Stevanović, istrčao je još jednu kontru za prednost Partizana 44:42 minut pre kraja prvog poluvremena.

17. minut - Neverovatna serija Cedevite za tri poena - čak osam u 17 minuta - 38:40

14. minut - Dva atraktivna zakucavanja Stevanovića, jedno iza leđa, za vođstvo Partizana. Serija Partizana je 9:0 za 34:30

13. minut - Serija trojki Cedevite, ali odgovaraju Miler trojkom i Stevanović atraktivnim zakucavanjem za 30:30.

12. minut - Musa je pogodio trojku, to je šesta trojka gostujuće ekipe iz 11 pokušaja - 23:27.

1. ČETVRTINA

10. minut - Kraj prve četvrtine, Musa je doneo Cedeviti minimalnu prednost - 23:24.

10. minut - Igra se koš za koš, Musa i Šalić za 23:22.

7. minut - Serija trojki na obe strane, Miler za Partizan, Marfi i Ukić za Cedevitu za nerešeno 17:17.

6. minut - Igra se u mini-serijama, prvo je Partizan vezao pet poena, zatim Cedevita odgovorila istom merom, pa Partizan ima prednost 12:11.

4. minut - Serijom od sedam vezanih poena, od kojih je Tanasković postigao pet, Partizan je poveo sa 7:3.

Crno-beli se nalaze na deobi šestog mesta sa FMP-om, sa polovičnim učinkom u dosadašnjih deset utakmica, dok je zagrebačka ekipa treća sa skorom 7-3.

Tim Miroslava Nikolića izgubio je poslednja dva meča u ABA ligi, kod kuće od Olimpije i od Budućnosti u Podgorici.

Partizan i Cedevita su do sada odmeravali snage 21 put i samo dva puta su slavili gosti.

Prošle sezone Zagrepčani su dobili četiri od ukupno njihovih pet duela.

Ukupno, Cedevita je bolja u međusobnim okršajima, jer je zabeležila 12 pobeda, dok je Partizan zabeležio devet trijumfa.

"Cedevita je jedna od tri najjače ekipe u ligi, uz Zvezdu i Budućnost. Ne treba o njima trošiti mnogo reči… Sa druge strane, mi iako imamo dosta problema sa povredama, nekako se problemi smenjuju, ja mislim da ćemo odigrati dobro", rekao je trener Partizana Miroslav Nikolić.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: ABA liga/Partizan NIS)