(KURIR TV) PARTIZAN PREKINUO SERIJU PORAZA: Crno-beli gazili Zadar, pa ga vratili u život, ali na kraju ipak pobedili

DRUGI TRIJUMF NENADA ČANKA

Košarkaši Partizana pobedili su Zadar u dvorani "Aleksandar Nikolić" u prvom meču 15. kola ABA lige - 95:87 (20:18, 18:23, 39:22, 18:24).

Crno-beli su se sada izjednačili sa Zadranima na tabeli, obe ekipe imaju skor 7-8.

Partizan je skočio na četvrto mesto, s tim da FMP i Mornar (po 7-7) mogu da ga prestignu ako zabeleže pobede u ovom kolu.

Za tim Nenada Čanka današnja utakmica imala je veliki značaj. Do ovog meča crno-beli su bili u lošoj seriji, tokom koje su zabeležili samo jednu pobedu na šest uzastopnih utakmica u ABA ligi. Sada su taj niz prekinuli i to u duelu sa direktnim konkurentom u borbi za četvrto mesto.

Partizan je oba puta ove sezone savladao Zadar, pa će u slučaju da ligaški deo završe sa istim učinkom, crno-beli imati prednost.

Nenad Čanak je drugi put osetio slast pobede otkako je postao šef Partizanove struke.

Zadar je u Beograd stigao posle serije fantastičnih igara i rezultata. Tokom prvog poluvremena vodila se rovovska borba, a ekipe su se smenjivale u vođstvu.

A onda je u drugom poluvremenu "parni valjak" dao gas do daske i počeo da gazi rivala.

Partizan je imao napadački fantastičnu treću četvrtinu (39:22), a u istom ritmu je nastavio i u četvrtoj. U 33. minutu imao maksimalnu prednost od 22 poena - 85:63.

Međutim, "valjak" je tada stao, a gosti na krilima nezaustavljivog Džošue Bostika počeo da topi "minus".

Na dva minuta pre kraja Zadar je prišao na 91:85! Imali su gosti i napad da dodatno smanje razliku, ali ga nisu iskoristili i time su ugasili nadu da mogu do velikog preokreta kakav je nedavno na istom mestu načinio Mornar.

1 / 9 Foto: Vlada Šporčić

Crno-bele je predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa 22 poena i devet asistencija, a sjajan je bio i kapiten Novica Veličković sa 18 poena i osam skokova. Po deset poena dodali su Aleksandar Aranitović, Patrik Miler, Đoko Šalić i povratnik Đorđe Gagić.

Bostik je za goste ubacio 27 poena! Brzoja je "brojao" do 14, a po deset su ubacili Nouls, Krajina i Špralja.

Partizan u 16. kolu gostuje Igokei (14. januar), dok Zadar dočekuje FMP (15. januar).

Četvrta četvrtina - 95:87:

40. minut - 95:85 - Posle tehničke greške Partizan se vraća na dvocifranu prednost.

38. minut - 91:85 - Kontra gostuju, Nouls poentira, sada je samo šest razlike! Čanak traži tajm-aut.

38. minut - 91:83 - Špralja daje "dva plus jedan". Zadar je prišao na samo osam poena zaostatka.

37. minut - 89:76 - Brzoja ubacuje dve trojke u kratkom periodu.

35. minut - 89:71 - Vilijams-Gos prekida seriju gostiju. Prvo daje dva poena, a onda asistira Šaliću.

35. minut - 85:71 - Serija Zadra 8:0, pa Čanak traži tajm-aut.

34. minut - 85:66 - Bostikova šesta trojka!

33. minut - 85:63 - Gde su stali na kraju treće, crno-beli su nastavili na početku četvrte četvrtine. Pogađaju Miler, Aranitović, Vilijams-Gos i Šalić. Sada je "plus 22".

Treća četvrtina - 77:63:

30. minut - 73:57 - Bostik jedini prkosi Partizanu. Amerikanac je dao 21 poen.

28. minut - 70:51 - Najveća prednost crno-belih.

26. minut - 64:49 - Trojka Veličkovića! Naglić traži tajm-aut.

26. minut - 61:49 - Sad i Vilijams-Gos daje koš pod faulom, pa pogađa dodatno slobodno bacanje.

25. minut - 58:46 - Flouter Vilijams-Gosa. Partizanovih 20 poena za nepunih pet minuta drugog poluvremena.

24. minut - 56:46 - Veličković daje "dva plus jedan".

24. minut - 53:44 - Treća trojka crno-belih u trećoj deonici - Marinković.

23. minut - 50:43 - Odličan početak drugog poluvremena Partizana. Nesportska Bostika, Veličković pogađa dva bacanja, a onda u nastavku Šalić zakucava. Crno-beli su napravili 12:2!

22. minut - 44:43 - Vodi Partizan! Posle Marinkovića, trojku ubacuje i Vilijams-Gos.

21. minut - 41:41 - Drugo poluvreme počinje trojkom Marinkovića.

Druga četvrtina - 38:41:

20. minut - 38:39 - Druga trojka Aranitovića iz tri pokušaja.

19. minut - 35:37 - Andrić pogađa iz kornera za dva poena.

18. minut - 33:35 - Gagićevi prvi poeni iz igre za prekid serije gostiju.

18. minut - 31:35 - Krajina vezuje četiri poena, Zadar u seriji 7:0.

17. minut - 31:31 - Trojka Bašića.

16. minut - 31:28 - Partizan održava kakvo-takvo vođstvo.

14. minut - 27:23 - Posle nesportske greške Brzoje, Partizan daje četiri poena, Miler i Andrić.

13. minut - 22:20 - Povredio se Veličković. Posle sudara sa Kraljevićem, kapiten Partizana je ostao da leži. Ubrzo je napustio teren...

Prva četvrtina - 20:18:

10. minut - 20:18 - Vilijams-Gos od koša do koša! Serija crno-belih 5:0.

10. minut - 18:18 - Trojka Aranitovića!

9. minut - 15:16 - Neverovatna trojka Bostika.

5. minut - 9:7 - I Miler se upisuje u strelce. Podrška Grobara ne jenjava.

5. minut - 7:7 - Marinković je nezgodno stao i povredio se. Hramajući je napustio teren.

4. minut - 7:7 - Bostik trojkom prekida seriju crno-belih.

4. minut - 7:4 - Serija Partizana 7:0, precizan je i Veličković.

3. minut - 5:4 - Prvo vođstvo Partizana. Svih pet poena dao je Vilijams-Gos, ovaj put iz kontre, posle sjajne odbrane Aranitovića.

2. minut - 3:4 - Trojka Vilijams-Gosa!

1. minut - 0:2 - Bostik je prvi strelac na meču.

17:01 - Utakmica je počela. "Grobari" navijaju iz petnih žila.

16:59 - Sa tribina grmi: "Da volim crno-bele"...

16:57 - Drugi debi Gagića

Partizan je uspeo da reši papirologiju, pa će Đorđe Gagić drugi put debitovati u crno-belom dresu.

Zadrani imaju pobedu više (7-7) od Partizana (6-8) i zauzimaju peto mesto na tabeli, dok su crno-beli sedmi.

Partizan je izgubio pet od poslednjih šest mečeva u regionalnom takmičenju.

S druge strane, Zadar je dobio četiri od prethodnih pet utakmica, a izgubio je samo od Cedevite u Zagrebu i to posle produžetaka.

"Zadar se nalazi u odličnoj formi, beležio je veoma važne pobede u poslednje vreme. Igru baziraju na dva sjajna Amerikanca koje ostatak tima odlično prati. Mi se ne nalazimo u dobrom trenutku, vezali smo četiri poraza, ali nam je ovaj meč prilika da se vratimo na pobednički kolosek i ostanemo u borbi za četvrto mesto", poručio je trener Partizana Nenad Čanak.

Trener Zadra Aramis Naglić rekao je da je utakmica protiv Partizana važna za njegovu ekipu, ali je istakao da neće biti ključna.

"I nama i njima je to važna utakmica, ali nije ključna, do kraja je još puno bodova koji će odredjivati konačni plasman", rekao je Naglić.

"Iako je Partizan u nešto slabijoj formi poslednje vreme, to je izuzetno neugodna ekipa. Imaju dva odlična Amerikanca, pa Marinkovića i Andrića koji su odlični šuteri, iskusnog Veličkovića i dobru klupu. Svoju priliku vidimo u jednoj čvrstoj utakmici, a s obzirom na našu formu možemo se nadati pobedi",

dodao je trener Zadra.

U prvom ovosezonskom duelu ovih rivala, crno-beli su pobedili u Zadru 97:104, uz blistavu partiju Vanje Marinkovića - 33 poena.