JADRANSKI DERBI U EVROKUPU: Budućnost posle preokreta srušila Cedevitu usred Zagreba

DA SE ZNA KO JE LIDER ABA LIGE

Košarkaši Budućnosti pobedili su Cedevitu kao gosti u Zagrebu u utakmici drugog kola Grupe G TOP 16 faze Evrokupa - 78:75.

U jadranskom derbiju na evropskoj sceni slavio je lider ABA lige.

Budućnost je zabeležila prvi trijumf u TOP 16, dok je Cedeviti ovo drugi poraz.

Domaćin je bolje počeo meč i tokom druge deonice imao čak i 11 poena prednosti.

Dvocifrenu razliku Cedevita je održavala i na početku drugog poluvremena, ali onda je proradio šut timu Aleksandra Džikića, koji je od 48:40 stigao do vođstva 53:54 posle trojke Gibsona tri i po minuta pre kraja treće deonice.

I Budućnost je zatim stigla do "plus 11" tokom poslednje četvrtine. Cedevita je uspela da priđe na samo tri poena zaostatka u finišu. Domaćin je imao poslednji napad, ali je Musa pogrešio i poslao loptu u aut, pa su bodovi otišli u Podgoricu.

Nemanja Gordić je uspehu Budućnosti doprineo sa 18 poena, a sa po 16 Kajl Gibson i Sead Šehović, koji je imao i osam skokova.

Najefikasniji kod Cedevite bili su Džanan Musa 14 poena, Demetris Nikolos i Andrija Stipanović sa po 13.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Budućnost VOLI)

KURIR SPORT: KONAČNO! EVO KOJI igrači prvi dolaze u Partizan i u Zvezdu