TRILER U LJUBLJANI: Olimpija sa slobodnih bacanja srušila Cedevitu i skinula je Zvezdi sa leđa

ABA LIGA

Košarkaši Olimpije pobedili su u Ljubljani Cedevitu sa 65:64 (18:8, 18:13, 9:23, 20:20) u jedinoj današnjoj utakmici 18. kola regionalne ABA lige.

Olimpija je do pobede došla s linije za slobodna bacanja poenima Džordana Morgana u poslednjoj sekundi utakmice.

Domaćin je prethodno odigrao sjajno prvo poluvreme, posle 20 minuta igre imao je prednost od 15 poena, ali je lošom igrom u trećoj četvrtini dozvolio Cedeviti da se približi, a potom i da preokrene.

Ljubljanska ekipa je pred svojim navijačima ipak u poslednjim sekundama uspela da dodje do prve pobede posle sedam utakmica.

Najzaslužniji za uspeh je Morgan sa 12 poena, sedam skokova i tri asistencije, dok je Gregor Hrovat ubacio takodje 12 poena.

U ekipi Cedevite Dženan Musa je postigao 24 poena, a Vil Čeri ubacio je 13.

Cedevita je na tabeli ABA lige treća sa 13 pobeda i pet poraza, a Olimpija osma sa šest pobeda na 18 utakmica.

Ljubljančani su ovom pobedom učinili uslugu Zvezdi (14-3), jer su joj skinuli Cedevitu s leđa u borbi za što bolji plasman pred plej-of.

(Beta, Foto: Petrol OIimpija/Ales Fevzer)

(KURIR TV) OMIĆ ZAPLAKAO! Delije vređale Zvezdinog novajliju, on im uzvratio aplauzom