icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs

Adria media

(VIDEO) PRVI PORAZ SRBIJE: Saletovi Orlovi posle drame izgubili od Nemačke u Frankfurtu

KVALIFIKACIJE ZA MUNDOBASKET

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je kao gost u Frankfurtu od Nemačke utakmicu trećeg kola Grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini - 74:79.

"Orlovima" je to prvi neuspeh u ovim kvalifikacijama, dok "panceri" i dalje imaju maksimalni učinak, pa su zaposeli prvo mesto u grupi.

U drugom meču Grupe G Gruzija je kao gost savladala Austriju 78:64, što joj je prva pobeda, dok Austrijanci imaju sva tri poraza.

Tri ekipe iz grupe plasiraće se u drugu fazu kvalifikacija.

Srbija u nedelju u Beču (20.20) igra meč četvrtog kola sa Austrijom.

"Orlovi" su bolje počeli meč i, predvođeni Miroslavom Raduljicom, već posle šest minuta imali dvocifreno vođstvo - 17:6.

Nemci k'o Nemci, nisu se predavali, malo po malo topili "minus", pa su početkom druge deonice izjednačili na 26:26.

Od tada je rezultat bio na klackalici sve dok se Nemci sredinom poslednje četvrtine nisu odlepili na "plus pet", ubrzo i na sedam poena viška - 72:65.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su u finišu pokušali da uhvate priključak i završnicu meča uvedu u neizvesnu završnicu, ali su promašivali i sa linije penala i iz igre, pa su domaćini zabeležili pobedu - 79:74 (20:26, 20:15, 17:18, 22:15).

Raduljica je sa 22 poena bio najefikasniji na meču, a kod "orlova" je dvocifren bio još samo Paunić - 11 poena.

U domaćem timu najbolji su bili kapiten Bencing sa 17 poena i Hartenštajn sa 11.

ČETVRTA ČETVRTINA - 79:74:

40. minut - 75:72 - Todorović neprecizan sa linije penala na 38 sekundi pre kraja.

39. minut - 75:71 - Naši košarkaši su dobili dve rampe u jednom napadu.

38. minut - 74:71 - Raduljica ne dozvoljava domaćinu da se odlepi.

38. minut - 74:68 - Bartel je precizan.

37. minut - 72:68 - Raduljica vezuje tri poena.

36. minut - 72:65 - Cirbes pogađa, Nemačka prvi put ima "plus sedam".

35. minut - 70:65 - Posle greške naših košarkaša u napadu, usledila je kazna - Gifaj daje "dva plus jedan". Ponovo najveća prednost Nemaca.

34. minut - 67:65 - Trojka Todorovića!

33. minut - 67:62 - Posle prestrogo dosuđene nesportske lične greške Tepića, Nemci su potigli pet poena!

33. minut - 62:62 - Trojka Saibua za izjednačenje.

32. minut - 59:62 - Još jedna trojka Đokovića! Međutim, domaćin je odmah izveo kontru, a Hartenštajn poentirao.

TREĆA ČETVRTINA - 57:59:

30. minut - 57:59 - Đoković pogađa trojku u poslednjoj sekundi treće četvrtine.

29. minut - 57:54 - Lešić promašuje oba bacanja, pa stiže kazna - Hartenštajn vodi "pancere" na "plus tri".

28. minut - 54:50 - Serija Nemaca 6:0.

26. minut - 48:50 -  Cirbes vraća vođstvo domaćinu, ali onda i Paunić ubacuje tri poena.

25. minut - 46:47 - Trojka Todorovića!

22. minut - 42:43 - "Orlovi" posle skoro dva minuta postižu prve poene u trećoj deonici. Paunić daje koš pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

21. minut - 42:41 - Cirbes pogađa oba bacanja na početku drugog poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA - 40:41:

DVORANOM U FRANKFURTU ORI SE: Srbija, Srbija...

19. minut - 39:37 - Trojka Bencinga.

18. minut - 36:37 - Peno, pa Simonović s penala vraća Srbiji vođstvo.

16. minut - 36:33 - Saibu vodi domaćina na "plus tri".

16. minut - 34:33 - Bencing vraća trojku.

15. minut - 31:33 - Trojka Jelovca!

15. minut - 31:30 - U ovim momentima rezultat je na klackalici.

13. minut - 29:28 - Prvo vođstvo Nemaca posle poena Akpinara.

13. minut - 26:26 - Zakucavanje Hartenštajna za izjednačenje. Domaćin je u drugoj četvrtini nastavio sa dobrom igrom kao i u finišu prve.

PRVA ČETVRTINA - 20:25:

10. minut - 20:25 - Četvrtina se završava pogotkom Raduljice (11 poena).

9. minut - 16:23 - Jelovac postiže prve poene u dresu reprezentacije, sa linije slobodnih bacanja.

8. minut - 16:19 - Trojka Gifaja, Đorđević traži tajm-aut. Nemci su napravili 10:2.

7. minut - 11:19 - Mini seriju domaćina (5:0) prekida Birčević.

6. minut - 6:17 - Raduljica pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost "orlova".

5. minut - 6:14 - Upisuje se i kapiten Simonović, posle čega domaći selektor traži tajm-aut.

4. minut - 4:12 - Raduljica i Paunić naizmenično pune koš Nemaca.

3. minut - 4:10 - I Paunić je raspoložen, već je dao pet poena.

3. minut - 4:8 - Raduljica je "namestio" ruku.

1. minut - 2:5 - Prva trojka! Paunić pogađa iz velike udaljenosti.

1. minut - 0:2 - Raduljica je večeras prvi zabeležio poene...

1. minut - Utakmica je počela.

19:29 - Ovo je prva petorka Srbije

19:25 - Intoniraju se himne...

Oba večerašnja rivala ostvarila su maksimalan učinak u uvodna dva kola u duelima sa Austrijom i Gruzijom i tako već obezbedila nastavak takmičenja u drugoj fazi kvalifikacija (sledeće godine).

Zbog opšte poznatog sukoba između FIBA i Evrolige u sastavima reprezentacija nema košarkaša koji nastupaju u elitnom evropskom klupskom takmičenju, kao ni NBA igrača.

Meč između "pancera" i "orlova" igra se u "Fraport areni" kapaciteta 5.000 mesta. Očekuje se da izabranici Aleksandra Đorđevića imaju veliku podršku s tribina.

"Nemačka ima dobar ambijent, entuzijazmom, novog trenera. Pobedili su u prve dve utakmice, ali verujem u podrška naših navijača u Frankfurtu. Protiv Nemaca će biti najvažnija utakmica u grupi do sada, ali svaka sledeća će biti najvažnjja", istakao je Aleksandar Đorđević.

(Kurir.rs/Kurir sport)

KURIR SPORT: Zvezda i Partizan ovu šansu ne smeju da propuste! Dokle smo stigli u Evropi?

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!