RASPRŠENI CRVENO-BELI SNOVI O TOP 8: Zvezda doživela debakl protiv Pešićeve Barselone

Katastrofa Alimpijevićevog tima

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz u Barseloni u meču 25. kola Evrolige - 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5).

Crveno-belima je to 15. ovosezonski neuspeh, pa sa Unikahom dele deseto mesto na tabeli. Osmoplasirani Makabi "beži im" tri pobede, što je gotovo nemoguće stići u poslednjih pet kola, naročito kada se zna da Zvezda ima negativan skor u međusobnim sa svim konkurentima (Unikaha, Baskonija, Makabi).

Barselona je i dalje na pretposlednjem, 15. mestu. Ovo joj je osma pobeda.

Svetislav Pešić, trener Barselone, naneo je težak poraz svom bivšem klubu, ali, kako je i najavio, nije imao "popusta" za Zvezdu.

Barselona je već u prvom poluvremenu stekla veliku prednost, a na početku drugog imala je i "plus 26".

Tada je Zvezda konačno zaigrala bolje i uspela da smanji zaostatak na "minus 13" na kraju treće deonice. Međutim, crveno-beli nisu nastavili u poslednjoj četvrtini u istom ritmu, pa su u poslednjih deset minuta dali svega pet poena!

Barsa je na kraju pobedila sa čak 34 poena razlike!

U završnici prvog poluvremena utakmica je na kratko prekinuta, jer je Ante Tomić slomio tablu prilikom zakucavanja, pa je ona morala da bude zamenjena.

U pobedničkom timu najbolji su bili Ribas sa 18 poena, Koponen i Tomić sa po 16, s tim da su Ribas i Koponen ubacili po četiri trojke.

Kod Zvezde su samo Ročesti (13) i Dobrić (10) bili dvocifreni.

Zvezda sledećeg četvrtka u 26. kolu dočekuje Valensiju.

Barseloni današnji trijumf znači mnogo na planu samopouzdanja pred prvenstveni duel sa Real Madridom u nedelju.

Uskoro opširnije...

Četvrta četvrtina:

KRAJ - 88:54!

37. minut - 50:82 - Ertel vezuje pet poena za najveću prednost.

36. minut - 50:75 - Prednost domaćina raste...

34. minut - 50:70 - Barsa je opet na "plus 20" posle trojke Ribasa, koji ih šutira 4/4.

34. minut - 49:67 - Četvrtom trojkom Koponena, Barsa povećava razliku, a Alimpijević traži tajm-aut.

Treća četvrtina:

30. minut - 49:62 - Zvezda uspeva da smanji razliku! Sada ona iznosi 13 poena, a bila je i 26 na početku treće deonice.

29. minut - 44:61 - Domaćin bez problema održava veliku prednost.

25. minut 32:54 - Sada se igra poen po poen

22. minut 49:24 - Raste prednost Katalonaca

Druga četvrtina

20. minut 24:45 - Loša druga četvrtina crveno-belih, donela je Kataloncima visoku prednost posle prvih 20. minuta

18. minut 24:38 - Meč je prekinut jer je Ante Tomić polomio tablu prilikom zakucavanja! Hrvat je dobro prošao, jer ga staklo nije iseklo! Doneta je nova konstrukcija i meč će se brzo nastaviti

Prva četvrtina

17. minut 24:31 - Ročesti vezuje 5 poena

14. minut 19:26 - Trojka Dobrića

13. minut 14:21 - Barselona ima najveću prednost do sada

10. minut 12:17 - Kakva glupost Enisa! Izgubio je loptu, a zatim 0,4 sekunde pre kraja napravio nesportski faul

9. minut 10:13 - Zvezda nema poene, a post je prekinuo Omić nakon skoka u napadu

5. minut 8:9 - Na isteku petog minuta Zvezda ima samo jedan skok

3. minut 5:5 - Za sada su poene postigli Ribas i Feldin

1. minut 0:3 - Trojka Feldina na startu

Crvena zvezda je u prvom ovogodišnjem susretu savladala Barselonu u Beogradu 90:82, i stigla tada do prve pobede u novoj evroligaškoj sezoni.

Sada će u "Blaugrani" tražiti šansu za 11.pobedu.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dušan Alimpijević očekuje da njegov tim u rasterećenom ritmu pruži dobru partiju.

"Odigrali smo već preko 50 utakmica u ovoj sezoni, promenilo se dosta toga u obe ekipe. I kod njih, ali i u našim redovima gde su igrači dobili uloge... Osigurali smo prvo mesto pred plej-of ABA lige i sa te strane smo maksimalno rasterećeni. Upravo i zbog toga želimo da odigramo dobar meč i da iz toga pokušamo da dođemo do dobrog rezultata i ostanemo u trci za plej-of", rekao je Alimpijević.

Alimpijević je dodao da se dolaskom Pešića u Barseloni vide pozitivni pomaci, što najbolje govori osvojen trofej Kupa kralja.

Prvak Srbije i regioina kompletan je u Barseloni jer se od povrede oporavio Nemanja Dangubić.

Na klupi Katalonaca odnedavno sedi naš Svetislav Pešić, bivši trener Zvezde, koji ističe da će Barsa jurišati na pobedu iako nema šanse da se plasira u narednu fazu ovog takmičenja.

- To je najbolja uvertira za domaći šampionat. Ne postoji bolja priprema za meč s Realom nego da se odigra dobra utakmica protiv Crvene zvezde i da se, naravno, pobedi. Sigurno niko ne razmišlja po principu „nemamo šansu za plej-of, onda će trener da odmori neke igrače i proba neke nove varijante“. To ne dolazi u obzir - poručio je popularni Kari.

Srpski stručnjak dodaje da mu je izuzetno važno da igra njegove ekipe konstantno ide uzlaznim tokom.

- Mi sve vreme moramo da dižemo kvalitet igre i da pobeđujemo. Nema ništa lepše nego kad posle dobre utakmice i trijumfa kreneš kući s dobrim osećajem. Tada znaš da si napravio nešto važno i za sledeći meč. Nas već u nedelju čeka duel s Realom i mnogo nam je bitno da pobedimo Zvezdu. Svaki duel u Evroligi igraćemo sa tom filozofijom - zaključio je Pešić.

Utakmica 25. kola Evrolige između Barselone i Crvene zvezde igra se od 21 sat.

KURIR SPORT: FSS trenira strogoću. Imaju li ove kazne smisla?